TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği - Hesaba Katabiliyor muyuz? (genişletilmiş 2. basım)

Güncelleme Tarihi 22.08.2011
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği - Hesaba Katabiliyor muyuz? (genişletilmiş 2. basım)

Yazar : İlknur Üstün
Yayın Tarihi : Temmuz 2011

İlknur Üstün'ün  yazdığı, Aksu Bora'nın editörlüğünü üstlendiği "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" kitapçığı Sivil Toplum Geliştirme Merkezi çalışmalarının toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında bir değerlendirmesini içeriyor.

STGM, 2007 yılından itibaren toplumsal cinsiyeti ana akımlaştırması ile tüm çalışmalarının toplumsal cinsiyete duyarlı olmasını hedefledi. Bu bağlamda "Sivil Toplum Kuruluşları İçin Toplumsal Cinsiyet Rehberi" yayınlandı. Rehber ile sivil toplum örgütlerinin kendi çalışma alanlarında cinsiyet eşitliği perspektifini kullanabilmeleri ve rehberin STGM'nin çalışmalarına yol gösterici olması amaçlandı. STGM eğitimler başta olmak üzere tüm çalışmalarıyla toplumsal cinsiyet perspektifini kazanmaya, desteklemeye ve gözetmeye çalıştı.

"Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" kitapçığı STGM'nin çalışmalarına odaklanmakla birlikte, dünyadan örnekler, önemli bilgilerle sivil toplum örgütlerinin kendi çalışmalarında dikkate alabilecekleri, yararlanabilecekleri ve kendilerini değerlendirme çabalarına ilham verebilecek bir kaynak.

Kitabın 2009 ilk baskısının seslendirilmiş versiyonunu dinlemek için aşağıdaki ses dosyalarını açabilirsiniz. Sesli kitabı bilgisayarınıza indirmek için ise en aşağıda yer alan sıkıştırılmış ses dosyasını kullanabilirsiniz.


Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.