TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Haritalama ve Göstergelerle İzleme Webinarı Yayında

Güncelleme Tarihi 09.03.2020
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi Projesi Destek Noktası'nın her ayın son perşembesi düzenlediği webinarların sonuncusu "Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Haritalama ve Göstergelerle İzleme" başlığıyla geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi.
 
28 Mart'ta STGM İletişim Koordinatörü Ezgi Karataş'ın moderatörlüğünde düzenlenen webinara Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Sancar konuk oldu. 
 
Webinarda ilk olarak  toplumsal cinsiyet eşitliği kavramı ele alınırken, Birleşmiş Milletler (BM) düzeyindeki 9 temel insan hakları sözleşmesinden biri olan Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Ortadan Kaldırılması Sözleşmesi'ne de (CEDAW) değinildi. Hak temelli izleme ve toplumsal cinsiyete dayalı hak temelli izleme kavramlarınının da konuşulduğu webinarda, CEİD tarafından yürütülen ve geçtiğimiz aylarda tamamlanan "Türkiye'de Katılımcı Demokrasinin Güçlendirilmesi: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi Projesi"ndeki  izleme sonuçları da izleyicilerle paylaşıldı.
 
CEİD proje kapsamında 10 tematik alanda ( eğitim, istihdam, insan/kadın ticareti, kentsel haklar ve hizmetler, medya, sağlık hizmetleri, siyasal kararlara katılım, spor, din hizmetleri ve kadınlara yönelik şiddet) mevcut durumu haritaladı ve göstergelerle izledi.
 
Webinarı izlemek için lütfen tıklayınız. 

STÖ’lerin çalışma alanlarına giren başlıklarda uzmanların konuk edildiği ve interaktif yürütülen internet seminerlerine bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan kaydolabilir ve yayını izleyebilirsiniz. Geçtiğimiz aylarda düzenlediğimiz webinarlara erişmek için lütfen tıklayınız. 
 
Webinarlardan haberdar olmak için e-posta duyuru listemize kaydolabilirsiniz. Kaydolmak için lütfen tıklayınız. 
 
Görüş ve önerileriniz için bize desteknoktasi@stgm.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.