TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

"Türkiye ve Avrupa Örnekleri Işığında Kurumsal Sosyal Sorumluluk" Raporu

Güncelleme Tarihi 29.06.2017

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSSD) ve Hollanda Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (MVO Nederland) tarafından sürdürülen “Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ’ler) İçin Kurumsal Sosyal Sorumluluk” projesi kapsamında bir rapor yayınlandı.

Haber fotoğrafı

Proje Avrupa Birliği’nin (AB) ve Hollanda başta olmak üzere üye ülkelerinin kurumsal sosyal sorumluluk politikalarının yapım ve uygulama süreçlerini öğrenmeyi ve proje ortakları arasında karşılıklı tecrübe paylaşımını amaçlamaktadır. Proje, Avrupa Birliği – Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamındaki Sivil Toplum Diyaloğu Programı tarafından finanse edilmektedir.

Bununla birlikte, KOBİ’ler arasında kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) algısının yaygınlaşması için Türkiye’deki ilgili sivil toplum örgütlerinin kurumsal kapasitelerinin arttırılmasını hedeflemektedir.

Proje kapsamında yayınlanan rapor ise Avrupa ve Türkiye’deki KOBİ’lerin gerçekleştirdiği KSS uygulamalarının karşılaştırmalı analizini içermektedir ve raporun hedefi Avrupa düzeyinde ve ulusal düzeydeki farklılıkların nedenlerinin ortaya konularak geleceğe dönük bir ajanda oluşturulmasına katkı sağlamaktır.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.