TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

“Türkiye'de Gönüllülerin Çalışma Koşulları, Hakları ve Katılımı" Anketi

Güncelleme Tarihi 14.11.2014

Ulusal Gönüllülük Komitesi (UGK), Türkiye’de gönüllülerle beraber çalışan kuruluşlarda gönüllülerin çalışma koşulları, hakları ve gönüllülere sağlanan imkânlar ile ilgili bir araştırma yürütüyor.

Bu araştırma sayesinde, Türkiye’de gönüllülerin hakları ve çalışma koşulları ile ilgili mevcut durumu ve bu alanda ne gibi iyileştirilmelere gerek duyulduğunu tespit edeceğiz. Bu anketi doldurarak, siz de gönüllülük koşullarının iyileştirilmesi sürecine katkı sunmuş olacaksınız.

Bu araştırmayı, Ulusal Gönüllük Komitesi adına, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)’dan Şebnem Keniş (sebnem.kenis@tog.org.tr), Başak Tuğsavul (basak.tugsavul@tog.org.tr) ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nden Başak Güçlü (basak@osgd.org) yürütüyorlar. Araştırma ile ilgili her türlü sorularınızı, e-mail aracılığı ile bu kişilere yöneltebilirsiniz. 

Anket beş ayrı bölümden oluşmaktadır:

1- Kuruluşa ilişkin bilgiler

2- Gönüllülerle çalışmaya ilişkin bilgiler

3- Gönüllülere sağlanan haklar ve güvenceler

4- Gönüllülerin katılımı

5- Mevzuata İlişkin Sorunlar

Anket yaklaşık olarak 15-20 dakika sürmektedir. Bu süre boyunca, internete bağlı olmanız gerektiğini hatırlatırız. Katkınız için çok teşekkür ederiz.

Bu linke tıklayıp anketi kurumunuz adına 16 Kasım aksamına kadar doldurun.

Saygılarımızla,

Ulusal Gönüllülük Komitesi

 

Ulusal Gönüllülük Komitesi (UGK) nedir?

Ulusal Gönüllülük Komitesi (UGK) gönüllülüğün tanınmasını, güçlendirilmesini ve yaygınlaştırılmasını destekleyen stratejik bir danışma organıdır. UGK, gönüllülüğün tanınması ve yaygınlaştırılması gibi ortak bir amaç doğrultusunda, gönüllülük alanındaki aktörleri bir araya getirerek işbirliğini destekleyen bir organdır.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.