TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Uluslararası Gençlik Sempozyumu

Güncelleme Tarihi 23.02.2015

“Senin Hakkın, Gençlik Hakkı!” Projesi kapsamında düzenlenecek olan Uluslararası Gençlik Sempozyumu’na katılım için başvurular alınmaya başladı.

15-17 Mart 2015 Uluslararası Gençlik Sempozyumu Başvuruları Başladı!

logo

AB Türkiye Delegasyonu Sivil Düşün Ağlar ve Platformlar Hibe Programı tarafından desteklenen, GSM-Gençlik Servisleri Merkezi Derneği ve TOG-Toplum Gönüllüleri Vakfı ortaklığında yürütülen "Senin Hakkın, Gençlik Hakkı! Projesi (www.genchakli.org) projesinin temel amacı, hâlihazırda işleyişini sürdürmekte olan GÖF-Gençlik Örgütleri Forumu’nun çalışmalarını destekleyerek yaygınlaşmasını ve gelişmesini desteklemektir. GÖF-Gençlik Örgütleri Forumu Türkiye’de gençlik hakları ve politikaları konusunda ortak stratejiler, politika önerileri geliştirmek, gençlerin temsiliyetini, karar alma mekanizmalarına katılımını sağlamak ve gençlik örgütleri arasında birlikte çalışma, işbirliği yapma becerilerini geliştirme amacında olan sivil bir üst yapıdır. Ocak-2015’te resmi olarak kurulmuştur ve şu an 28 gençlik sivil toplum örgütü bu yapıya üyedir.

Proje kampsamında 15-17 Mart 2015 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek sempozyumda,  GÖF-Gençlik Örgütleri Forumu üyeleri, diğer gençlik sivil toplum örgütleri temsilcileri, kamudan temsilciler, Avrupa Konseyi, Avrupa Komisyonu’nun gençlikle ilgili birimlerinden ve AB Türkiye Delegasyonu’ndan temsilciler bir araya gelerek, gençlik politikalarının oluşturulması sürecinde gençlerin katılımını Türkiye’de ve Avrupa’da gelişmeler, iyi örnekler ve yeni gelişmeler üzerinden tartışacaklar ve gençlik politikalarıyla ilgili başlıklarda atölye çalışmalarına katılacaklardır.

Dernek statüsünde resmî olarak kaydolmuş olan ve proje süresince düzenlenen faaliyetlerle bir araya gelen gençlik sivil toplum örgütleri tarafından kurulan GÖF-Gençlik Örgütleri Forumu’nun yapısı, işleyişi ve amaçları sempozyum boyunca katılımcılara tanıtılacak ve bu yeni şemsiye organizasyonun ulusal ve uluslararası alanda gençlerin temsiliyeti açısından önemi aktarılacaktır.

Uluslararası Gençlik Sempozyumu’na başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: gorkem@gsm.org.tr, ceylan@gsm.org.tr

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.