TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

UN Women: Türkiye'de Kadınlar Tarafından Yönetilen STK'lar İçin Küçük Hibeler

Güncelleme Tarihi 17.04.2020

BM Kadın Birimi, Türkiye'de kadınlar tarafından yönetilen sivil toplum örgütlerinin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi veya güçlendirilmesini desteklemek hedefiyle 2 bin 500 ABD Doları ile 20 bin ABD Doları arasında küçük hibeler vermeyi planlıyor. 

Son başvuru tarihi 30 Nisan 2020.

Başvuru çağrısı, BM tarafından Japonya Hükümeti'nin mali desteği ile yürütülen "Türkiye'de mülteci ve ev sahibi topluluk kadın ve kızlarının sosyal istikrarının ve ekonomik güçlenmesinin güçlendirilmesi" projesi kapsamında başlatıldı.

BM Kadın Birimi aşağıdaki alanlarda çalışma yürüten Türkiye'de yasal olarak kurulmuş ve faaliyet göstermekte olan kadınlar tarafından yönetilen STÖ'lerden başvuru kabul edecek.

  • Toplumsal cinsiyete duyarlı mülteci müdahalesi;
  • Geçici koruma altındaki Suriyeli kadınların ve kızların yanı sıra ev sahibi topluluklardan gelen kadınların dayanıklılığı ve güçlendirilmesi;
  • Hak temelli bir yaklaşımla, geçici koruma altındaki Suriyeli kadınları ve kızları hedef alan toplumsal cinsiyete duyarlı koruma ve geçim kaynakları;
  • Mülteci kadınların yaşamlarını etkileyen karar alma süreçlerinde artan liderlik ve katılımı;
  • Mülteci ve ev sahibi topluluklar arasında kadınların liderliğinde barış inşası, barış içinde bir arada yaşama ve / veya sosyal uyum.

Programla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.