TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

YADA, STK’ları sivil toplumun itibarını tartışmaya çağırıyor

Güncelleme Tarihi 28.11.2013

Bir STK’nın toplum, diğer STK’lar ve kamu kuruluşları gözündeki itibarı nasıl oluşuyor? Paydaşlar nezdinde STK itibarını etkileyen faktörler ve toplumsal dinamikler neler? Türkiye toplumu STK’lara ne kadar itibar ediyor? STK’ların itibarını güçlendirebilecek araçlar ve itibarı olumsuz etkileyen faktörler neler? İtibar STK’lara üye ve gönüllü katılımını nasıl etkiliyor? İtibar STK’ların karar süreçlerine etkisinde bir faktör mü?

Yaşama Dair Vakıf, bu sorulara yanıt aramak için Sivil Toplum İtibar Atölyeleri düzenliyor. Atölyeler, STGM ve TÜSEV ile birlikte yürütülen “Türkiye’de Sivil Toplumun Gelişimi ve Sivil Toplum Kamu İşbirliğinin Güçlendirilmesi” isimli, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından finanse edilen hibe projesi kapsamında gerçekleşiyor.


yada vakıf logoToplam katılımcı sayısı 100 STK temsilcisi ile sınırlandırılan atölyeler, 24 Aralık ve 25 Aralık’ta İstanbul’da, 9 Ocak ve 10 Ocak’ta Ankara’da, 11 Ocak’ta Diyarbakır’da gerçekleştirilecek.

Programa katılmak isteyen STK temsilcilerinin başvuru formunu doldurmaları ve 18 Aralık 2013 tarihine kadar iletisim@yada.org.tr adresine başvurmaları gerekiyor. Katılımı kesinleşen katılımcılara en geç bu tarihte etkinlik programı ve yer bilgisi gönderilecek.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.