TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yerel Deneyim Paylaşımı Atölyesi İçin Antalya'daydık

Güncelleme Tarihi 16.01.2020
Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışma Merkezi ve Kapasite Geliştirme Derneği ile birlikte yürütücüsü olduğumuz Katılım Hakkı Projesi kapsamında 14-15 Ocak 2020 tarihleri arasında Antalya'da kamu, yerel yönetim ve sivil toplum temsilcileriyle buluştuk. 

Sivil toplum örgütlerinin yerel yönetimlere ve yerel idarenin süreçlerine katılımı üzerine deneyimlerini aktaracağı, STÖ'lerle sivil toplum örgütleri ve kamu kurumları arasındaki diyalogu güçlendirmeyi hedeflediğimiz bir dizi buluşma olarak organize ettiğimiz ve Yerel Deneyim Paylaşımı Atölyesi'nde yerel yönetim, katılım ve katılımcılık, yerel eşitlik eylem planı ve kent konseyleri hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. 

iki gün süren atölyede Türkiye Belediyeler Birliği'nden Tuğba Ereken,  TBB'nin mahalle ve belediye düzeyinde sivil toplum ve belediyeler arasında katılım ve işbirliğine dayalı proje ve destekleri konusunda bilgi verirken, Kadıköy Kent Konseyi Genel Sekreteri İkbal Polat da Yerel Yönetimler ve Katılım başlıklı sunumunda Türkiye'de belediyeciliğin gelişimi, Kent Konseyleri ve Mahalle Meclisleri'nin işleyiş mekanizmaları hakkında bilgi verdi. 

Atölyede katılımcı STÖ'ler Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 2020-2024 Stratejik Planı üzerine de çalıştılar. 

 

Atölyeye kamu kuruluşları ve yerel yönetimlerden temsilcilerle birlikte BİZ Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları Topluluğu, Antalya Engelliler ile Engelli Çocuk Annelerine Destek Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (KAGÜK), Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Antalya Orkidelerini ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Derneği, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Derneği, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği, İnsan Hakları Derneği, Aile Danışmanları Derneği, Hasta ve Engelliler ile Yakınları Hakları Derneği (HEYAD) ve Akdeniz Gençlik Derneği katıldı. 

 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.