TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yüzleşme Dergisi Çıkıyor…

Güncelleme Tarihi 12.06.2014

Barış ve Çözüm sürecinin tartışıldığı “Barış Hepimize Hayat” raporunun yer aldığı Yüzleşme Dergisi çıkıyor. 

Kürt sorununda kalıcı barışın nasıl inşa edilmesi gerektiğine yönelik talep ve görüşlerin yer aldığı 4.sayımızda ayrıca Rita EnderŞabo Boyacı,M.Serdar KorucuNamık Kemal DinçHacer FoggoKelamet Çiğdem TürkFerhat KentelMehmet Rumet Soylu ve Suat Şahin Koroğlu yazılarıyla dergimize katkı sundular.

yüzleşmeDünyanın birçok kesiminde yaşanan Barış ve Çözüm süreci deneyimlerine ve “Medyada Barış Hepimize Hayat” raporunun nasıl yer aldığına da yer verildi.

Bu sayımızda, “Kürt sorununun en önemli ve yakıcı sorunumuz olduğu; ama barışa hepimizin ihtiyacı olduğu (Türklerin, Kürtlerin Ermenilerin, Rumların, Süryanilerin, Çerkeslerin, Lazların, Romanların, Ezidilerin…)” önemi vurgulandı. Bu açıdan bu çalışma ülkede barış ve huzur içinde, daha iyi ve güvenli bir şekilde yaşamaya dair umut ve özlemlerimizin dışa vurumudur…

Saygılarımızla…

12 Haziran 2014

Suat Şahin Koroğlu

Yüzleşme Derneği

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.