TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Faaliyetlerimiz

Geniş Katılımlı Sosyal Medya Eğitimi Gerçekleştirildi

Güncelleme Tarihi 17.07.2020

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında geniş katılımlı Sosyal Medya Eğitimi tamamlandı.

Haziran ayında kısıtlı sayı ile gerçekleştirdiğimiz ancak yoğun talep nedeniyle başvurularına olumlu yanıt veremediğimiz tüm STÖ katılımcılarına açık olarak düzenlenen eğitim 30 Haziran- 7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi.

» Haberin Devamı

STGM Çevrimiçi Eğitimleri Kapsamında Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimini Tamamladık

Güncelleme Tarihi 25.06.2020

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve yürütücüsü olduğumuz STGM Kaynak Merkezi Projesi kapsamında Mart ve Nisan aylarında yüz yüze gerçekleştirmeyi planladığımız ancak pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kaldığımız Proje Döngüsü Yönetimi eğitimini  geçtiğimiz hafta çevrimiçi olarak gerçekleştirdik. 

» Haberin Devamı

STGM Online Eğitimleri Devam Ediyor: Sosyal Medya Eğitimi Tamamlandı

Güncelleme Tarihi 11.06.2020

COVID-19 pandemisiyle birlikte STGM’nin başladığı online eğitimler devam ediyor. Bu kapsamda 2-4 Haziran ve 9 - 11 Haziran’da toplam 41 STÖ temsilcisiyle STÖ’ler İçin Sosyal Medya Eğitimi gerçekleştirildi.

İki ayrı grup için tasarlanan eğitimde canlı oturumlar ve grup çalışmaları, Google Classroom üzerinden paylaşılan içeriklerle desteklendi. Eğitimleri STGM Dijital İşler Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt ile Dijital İletişim Uzmanı Özgür Kurtuluş gerçekleştirdi.  

» Haberin Devamı

BİRLİKTE Destek Programı Buluşmaları Çevrimiçi Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 14.04.2020
STGM BİRLİKTE Yerel STÖ’ler Kurumsal Destek Programı Ekibi, COVID-19 sürecinde 41 yararlanıcı örgütüyle STÖ buluşmasını dijital ortamda 8-10 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdi.
 
Buluşmalarda örgütlerin COVID-19 dönemini nasıl geçirdikleri, karşılaştıkları sorunlar ve ürettikleri çözümler, hedef kitlelerinin değişen ihtiyaçlarının ne olduğu ve bu ihtiyaçlara nasıl cevap verdikleri toplantılarda konuşuldu. 

» Haberin Devamı

Veri Görselleştirme Eğitimiyle STÖ'lerle Buluştuk

Güncelleme Tarihi 03.03.2020

STÖ'lerin dijital kapasitelerinin ve becerilerinin gelişimine katkıda bulunmak hedefiyle Veri Görselleştirme Eğitimi'nde geçtiğimiz hafta farklı kentlerden gelen STÖ'lerle buluştuk.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi dijital kapasite güçlendirme çalışmaları kapsamında düzenlediğimiz eğitime farklı illerde çalışma yürüten 38 STÖ katıldı. 

» Haberin Devamı

Antalya'da STÖ Yönetimi Eğitimi Düzenledik

Güncelleme Tarihi 03.03.2020
Yürütücüsü olduğumuz ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında düzenlediğimiz STÖ Yönetimi Eğitimleri'ne geçtiğimiz hafta Antalya'da devam ettik. 

» Haberin Devamı

Ankara'da STÖ Yönetimi Eğitimiyle Farklı Kentlerden STÖ'lerle Buluştuk

Güncelleme Tarihi 03.03.2020
STÖ'lerin yönetim ve kaynak geliştirme kapasitelerinin gelişimine katkıda bulunmak ve örgütsel gelişimleri için gerekli temel analiz araçlarını tanıtmak hedefiyle geçtiğimiz hafta Ankara'da STÖ Yönetimi eğitimi düzenledik.

» Haberin Devamı

Yurtdışından Konuklarımızla Erasmus + Yetişkin Eğitimi Kapsamında Buluştuk

Güncelleme Tarihi 26.02.2020

Sivil toplumun dijital kapasitesini güçlendirmeyi amaçlayan TechSoup Yazılım Bağış Programı’nın Türkiye ayağının yürütücüsü olarak geçtiğimiz hafta beş ülkeden gelen konuklarımızla Erasmus + Yetişkin Eğitim programı kapsamında buluştuk.

» Haberin Devamı

Sivil Sesler'de Sivil Toplumu Birlikte Konuştuk: Geleceğe Bakışımızı Umutla Bezememiz Gerekiyor

Güncelleme Tarihi 26.02.2020

Türkiye’nin dört bir yanında çalışma yürüten sivil toplum örgütleriyle geçtiğimiz Eylül ayında, iki gün boyunca “Sivil Sesler Festivali”nde bir araya geldik ve sivil toplumu, neler yapabileceğimizi hep birlikte konuştuk. 

Sivil toplum tüm renklerinin ve çeşitliliğinin buluştuğu festivalin açılış konuşmaları ise STGM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Levent Korkut, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür Vekili Bülent Özcan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Operasyon Bölüm Başkanı, Elçi Müsteşar Andre Lys tarafından yapıldı. 

» Haberin Devamı

Araştırma, Savunuculuk ve Katılım Eğitimi Düzenledik

Güncelleme Tarihi 25.02.2020
STGM olarak yürütücüsü olduğumuz Katılım Hakkı ve Örgütlenme Özgürlüğü Projesi kapsamında kapasite güçlendirme faaliyetleri kapsamında hazırlanan eğitimler devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.