Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sivil Toplum Günleri Nisan Ayında İstanbul'da Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 22.03.2019

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında İstanbul'da Sivil Toplum Günleri düzenlenecek. 29-30 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek Sivil Toplum Günlerine İstanbul'da haklara dayalı perspektifte aktif olarak faaliyet gösteren STK’lar katılım gösterebilecek. 

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Ağlar ve Platformlar Hibe Programı Bilgilendirme Toplantıları Notları Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

Avrupa Birliği Delegasyonu'nun Sivil Toplum Desteği ve Medya 2018-2019 “Sivil Toplum Ağlar ve Platformlar” başlıklı hibe programının bilgilendirme toplantılarında katılımcılardan gelen sorular ve yanıtlar yayınlandı. 

» Haberin Devamı

Sosyal Kuluçka Merkezi'nden Gönüllülük Atölyesi

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi  sivil toplum kuruluşları için önemli ihtiyaç alanlarından biri olan gönüllülerle çalışma başlığında bu cumartesi gönüllülük atölyesi düzenleyecek. 23 Mart 2019  Cumartesi günü 13:00 - 19:00 saatleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul Kampüsü'nde düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

STK Clinique'den STK'lar için Gönüllü Yönetimi ve Motivasyonu Eğitimi

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi(CIES) sivil toplum çalışmalarını desteklemek üzere STK Clinique eğitimlerine "STK'lar için Gönüllü Yönetimi ve Motivasyonu" başlıklı eğitimle devam ediyor. 

16 Nisan'da İstanbul'da düzenlenecek olan eğitime son başvuru tarihi 7 Nisan 2019. 

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi İstanbul’daki ofisinde Telemarketing projesinde görevlendirilmek üzere Destekçi İlişkileri Çalışanı arıyor. Örgüt, sözlü iletişim becerisi ve bilgisayar kullanımı konusunda yeterliliği bu pozisyon için öncelikli kılıyor. 

» Haberin Devamı

Sivil Alan Araştırmaları Derneği Alan(A)çık Atölyesine Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

Sivil Alan Araştırmaları Derneği Şiddetsizlik Merkezi ile birlikte gerçekleştirdiği Alan(A)çık atölye dizisine devam ediyor. Her ay kargART’ta düzenlenen atölyelerin  ortak teması “rahatsızlık” olarak belirlenirken toplumsal yaşamımızda kullanmamıza “izin verilen” alanlar katılımcıların katılımıyla tartışmaya açılıyor.

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği "Suriyeli Çocukların Eğitimi Araştırma Raporu" Tanıtım Toplantısına Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

İstanbul'da çalışma yürüten Mavi Kalem Derneği  hazırladığı Suriyeli Çocukların Eğitimi Araştırma Raporu'nun tanıtım toplantısını 25 Mart Pazartesi günü gerçekleştirecek. 

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.03.2019

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin Ankara’da bulunan proje ofisinde tam zamanlı olarak görevlendirilmek üzere Lobi ve Savunuculuk Sorumlusu arıyor. 

» Haberin Devamı

Hak Temelli Habercilik Yarışmasına Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 20.03.2019

Eşitlik Forumu, eşitlikçi haberciliğin önemini vurgulamak ve yaşadıkları bölgelerdeki insan hakları ihlalleri ile ayrımcılık vakalarını haber yapan yerel gazetecileri cesaretlendirebilmek adına, Hak Temelli Habercilik Yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılım için son tarih 30 Temmuz 2019.

» Haberin Devamı

Tema Vakfı Eğitim Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 19.03.2019

Tema Vakfı eğitim koordinatörü arıyor. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.