Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Göçmen Hakları ve Sosyal Uyum Derneği Çalışma Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.01.2019

Göçmen Hakları ve Sosyal Uyum Derneği (GÖÇ-DER), Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Keçiören Göçmen Hizmetleri Merkezi (KGHM) ile işbirliği içinde ve Save The Children (SCI) ile ortaklaşa olarak yürütülecek “İstanbul ve Ankara’da ikamet eden Mülteci Çocuk, Genç ve Yetişkinleri Koruma ve Refahı Güçlendirme” projesinde görevlendirilmek üzere uzman sosyal çalışmacı arıyor. 

Sekiz ay boyunca görevlendirilecek uzman sosyal çalışmacı için; 

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği'nden Polonya'da Avrupa Gönüllü Hizmeti

Güncelleme Tarihi 17.01.2019

İzmir'de gençlik alanında faaliyet gösteren ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Pi Gençlik Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) kapsamında Polonya'da 12 ay sürecek bir proje için gönüllü arıyor. 

Şubat 2019 – Şubat 2020 tarihleri arasında sürecek olan projeye gönüllü olarak başvurmak isteyenler 27 Ocak 2019 Pazar günü saat 23.00'e kadar başvurularını yapabilirler.

Başvurmak isteyenler başvuru formlarını, İngilizce Europass CV (özgeçmiş)lerini ve İngilizce Motivasyon Mektuplarını agh@pigenclikdernegi.org adresine gönderebilirler. 

» Haberin Devamı

Tema Vakfı Program Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.01.2019

TEMA Vakfı, İstanbul ofisinde görev alacak program koordinatörü arıyor.

» Haberin Devamı

Yabancı Uyruklu Mahpuslar için Haklarım Kitabı 5 Dilde Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 16.01.2019

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği/ Türkiye Hapishane Çalışmaları Merkezi yabancı mahpusların Türkiye hapishanelerindeki haklarını anlattığı kitabı 5 dilde yayınladı.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen Ceza İnfaz Sistemindeki Kişiler için Savunuculuk Projesi kapsamında hazırlanan kitap yaklaşık bir buçuk yıllık bir çalışmanın ürünü. Kitaba Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) de sığınmacıların korunmasına ilişkin bölümle destek verdi. 

» Haberin Devamı

Karakutu Adalet Arayışı Seminerleri Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 16.01.2019

Karakutu'nun Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında düzenlediği Adalet Arayışı Seminerleri'nin on ikincisi "Türkiye’de Sağ Siyaset ve Tarihsel Mitleri" başlığıyla 23 Ocak 2019 Çarşamba günü saat 18:30'da İstanbul'da Tütün Deposu'nda yapılacak. 

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü İstanbul Aktivistleri Bir Araya Geliyor

Güncelleme Tarihi 16.01.2019

Uluslararası Af Örgütü İstanbul Aktivist Grubu insan hakları için neler yapılabileceğini konuşmak ve tanışmak için 24 Ocak Perşembe günü saat 19.00’da Kadıköy’deki İkinci Yeni’ye davet ediyor.  

» Haberin Devamı

TÜSEV'den Dernekler İçin Yasal ve Mali Mevzuat Atölyesi

Güncelleme Tarihi 15.01.2019

TÜSEV, Yasal Çalışmalar program alanı altında yürüttüğü ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesi kapsamında "Dernekler için Yasal ve Mali Mevzuat Atölyesi" düzenleyecek. 

Örgütlenme özgürlüğüne ilişkin uluslararası standartların tanıtılılacağı ve dernekleri ilgilendiren yasal ve mali mevzuat hakkında bilgilendirmenin yapılacağı atölye,  7 Şubat'ta Ankara'da gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Özürlüler Vakfı Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.01.2019

İstanbul'da çalışma yürüten Özürlüler Vakfı, Balat merkezde bulunan ofislerinde yarı zamanlı görevlendirmek üzere grafiker/grafik tasarımcı, tam zamanlı görevlendirmek üzere sosyal medya uzmanı arıyor. 

Engelli bireylerin, sosyal olarak bilinçlenmesini, paylaşım yapmalarını, bireysel ve toplumsal olarak güçlenmelerini odak noktasına alan Vakıf yeni dönemde köklü değişimlere giderek, savunuculuk tarafıyla, tüm dezavantajlı gruplarla çalışmayı hedefliyor.

» Haberin Devamı

Çocuk İstismarına Çocuk Kitapları Üzerinden Bakmak

Güncelleme Tarihi 11.01.2019

Diyarbakır'da çocuk hakları alanında çalışma yürüten Rengarenk Umutlar Derneği Çocuklar İçin Daha İyi Bir Dünya Girişimi 'nden Hatice Kapusuz ile birlikte çocuk istismarının çocuk kitapları üzerinden ele alınacağı bir atölye düzenleyecek.

13 Ocak Pazar günü saat 13.00'de dernek binasında düzenlenecek olan atölye yetişkinlerin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.01.2019

İstanbul'da faaliyet yürüten Mavi Kalem Derneği  İstanbul/Fatih-Balat semtinde yürüttüğü Suriyeli Çocukların Eğitime Dair Model Oluşturma Projesi’nde İletişim Sorumlusu olarak üç ay tam zamanlı görevlendirmek üzere kadın ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.