Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Darüşşafaka Cemiyeti Yeni Mezun Adaylarını Bekliyor

Güncelleme Tarihi 13.09.2018

Darüşşafaka Cemiyeti, üniversiteden yeni mezun gençlerin ilk işlerine geçişlerini destekleyen "İlk Fırsat Programı" çerçevesinde yaptığı işbirliği kapsamında bir yıl boyunca tam zamanlı olarak çalışacak ve İlk Fırsat’ın eğitim faaliyetlerine katılacak genç takım arkadaşları arıyor. İlgili pozisyonlara başvuru için son tarih 05 Ekim 2018.

» Haberin Devamı

Pembe Hayat KuirFest Festival Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 13.09.2018

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Pembe Hayat KuirFest için çalışma arkadaşı aranıyor. Festival Koordinatörü pozisyonunda tam zamanlı olarak çalışacak kişi, proje kapsamında 6 ay süreyle istihdam edilecek. İlgilenen adaylar CV’lerini ve en fazla bir sayfalık İngilizce niyet mektuplarını 20 Eylül saat 17.00’a kadar kuirfest@pembehayat.org adresine mail olarak gönderebilirler.

» Haberin Devamı

HÊVÎ LGBTİ Derneği Çalışma Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.09.2018

Kürt, mülteci, göçmen ve mahpus LGBTİ’ler özelinde toplumsal cinsiyet, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim konularında çalışmalar yürüten HÊVÎ LGBTİ Derneği,  İstanbul'da bulunan ofisinde görevlendirmek üzere çalışma arkadaşı arıyor. Başvurmak isteyen adaylar 23 Eylül Pazar günü saat 17.00'ye kadar hevilgbt@gmail.com adresine özgeçmişlerini iletebilirler. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.09.2018

İstanbul'da çalışma yürüten Mavi Kalem Derneği , Fatih –Zeytinburnu bölgesinde yürüttüğü "Çocuk Koruma Projesi" kapsamında görevlendirilmek üzere kadın ekip arkadaşları arıyor. Ofis koordinatörü, vaka ekip çalışanı ve veri giriş asistanı pozisyonlarına başvurmak isteyen adayların Türkçe özgeçmiş ve yarım sayfalık motivasyon mektubunu 14 Eylül Cuma günü saat 17.00'ye kadar  ik@mavikalem.org adresine başvurulan pozisyon ve proje kodunu yazarak göndermeleri gerekmektedir.

Pozisyonlar için detaylar şöyle;

» Haberin Devamı

Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik için Görsel Havuzuna Destek Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.09.2018

Toplumda cinsel şiddetle ilgili oluşmuş yanlış algı ve inanışların değişmesine ve medya dilinin dönüşmesine katkı sağlamak amacıyla “Dilimizi Dönüştürüyoruz: Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik” adlı bir proje gerçekleştiren Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, cinsel şiddet içerikli haberlerde kullanılmak üzere güçlendirici görsellerin yer alacağı bir görsel havuz oluşturmak için destek çağrısında bulundu.

"Öyle Değil Böyle" projesi kapsamında cinsel şiddet haberlerinde hak temelli habercilik anlayışı ile yazılmış metinler üretmesi için atölyeler düzenleyen Dernek, haberlerde kullanılmak üzere doğru mesaj veren ve güçlendirici görseller içeren fotoğrafları kendileriyle paylaşılmasını rica ediyor. Görsel havuza katkı sunmak isteyenler 17 Eylül 2018 tarihine kadar gulnaz.bingol@gmail.com adresine fotoğraflarını gönderebilirler.

» Haberin Devamı

Göçmen Kadınlarla Dayanışma Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.09.2018

Göçmen ve mülteci kadınlarla dayanışma faaliyetleri yürüten ve bu kadınların sorunları için politika üretmeye çalışan Göçmen Kadınlarla Dayanışma Grubu ağlarını güçlendirmek için düzenledikleri tanışma toplantısını bu yıl 15 Eylül'de Sosyal Dayanışma ve İletişim Derneği (SODİD) Kadıköy'de gerçekleştirecek. 

» Haberin Devamı

SİYAMDER Çekirdek Eğitim Programı 3. Jenerasyon Eğitmen Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 10.09.2018

Sivil Yaşam Derneği sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük yapmak isteyen gençlere temel donanım ve bakış açısı kazandırmayı hedefleyen Çekirdek Eğitim Programı’nın  III. Jenerasyon Eğitmen Eğitimi için başvuruları almaya başladı.  Eğitim 21-24 Eylül 2018 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek.  Eğitim için 13 Eylül 2018 saat 23:59'a kadar başvurabilirsiniz.  

 

» Haberin Devamı

Veri Kaynağı Atölyesi 22 Eylül’de İstanbul’da

Güncelleme Tarihi 07.09.2018

İzlemedeyiz Derneği yürütmekte olduğu Veri Kaynağı projesinin atölye serisinin beşincisi 22 Eylül’de İstanbul’da gerçekleştirecek. 

» Haberin Devamı

SODEV Yerel Yönetim Okulu'nda 16. Dönem Dersleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 06.09.2018

Sosyal Demokrasi Vakfı Yerel Yönetimler Okulu’nda 16. dönem dersleri 31 Ekim'de başlıyor. 14 dersten oluşan program Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 18.30 ile 20.30 arasında Taxim Hill Otel’de uygulanacak olup, programın sonunda gerekli koşulları yerine getiren katılımcılara sertifika verilecek. 

Başvurmak için lütfen tıklayınız. 

» Haberin Devamı

Geleceğe Koşanlar Mentorluk Programı Ankara Mentorlarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 05.09.2018

Ankara faaliyet gösteren Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği “Geleceğe Koşanlar” Gelişimsel Mentorluk Programı kapsamında Ankara'da devlet korumasındaki üniversite öğrencisi gençlerle birebir buluşacak. Dernek program aracılığıyla koruma altında yetişmiş üniversite eğitimi alan gençleri öğrenme ortaklarıyla biraraya getirecek. Mentörlerden program çerçevesinde Kasım 2018- Mayıs 2019 tarihleri arasında devlet korumasındaki üniversite öğrencisi gençlerle yapılandırılmış bir program çerçevesinde aylık olarak bir araya gelmesi bekleniyor. Başvurular için son tarih 11 Eylül 2018.

Başvurmak için lütfen tıklayınız. 

Detaylı bilgi almak için: https://www.hayatsende.org/

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.