Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Anlatan Eller Ofis Gönüllüsü Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.07.2018

Türk İşaret Dili destekli işitme engelli-sağır topluma eğitim veren sosyal girişim olan "Anlatan Eller" çalışmalarında kendilerine destek olacak ofis gönüllüleri arıyor. 

» Haberin Devamı

Herkes İçin Ruh Sağlığı Derneği Mahalleye Geliyor

Güncelleme Tarihi 17.07.2018

Herkes İçin Ruh Sağlığı Derneği, Koruyucu Ruh Sağlığı Projesiyle çeşitli başlıklarda farkındalık çalışmalarına başlıyor. Proje kapsamında İzmir'de bulunan 10 dezavantajlı mahallelerde bilgilendirme seminerleri düzenleyecek, çocuklarla  yönelik dışavurumcu sanat terapisi etkinlikleri gerçekleştirilecek, ruhsal bozuklukları olan kişilerin sosyal olarak damgalanmasını ve sosyal dışlanmasını tartışmaya açacağı bir çalıştay düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

GençBank Gönüllü Ortaklarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 12.07.2018

Toplum Gönüllüleri Vakfı yürütücülüğünde devam eden ve gençlik hibe projesi GençBank programına yerel ev sahipleri olarak dahil olmak isteyen kurumlar 20 Temmuz 2018 saat  18.00'e kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.

» Haberin Devamı

Pet Festivali’ne Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 12.07.2018

Sirkeci Tren Garı 21 – 22 Temmuz tarihlerinde, Pet Festivali’ne ev sahipliği yapacak. 

» Haberin Devamı

Bulut Bilişim” Eğitmen Eğitimi

Güncelleme Tarihi 12.07.2018

Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği ortaklığında “Bulut Bilişim” Eğitmen Eğitimi 31 Temmuz  – 3 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  Eğitime sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 15-30 yaşları arasındaki gençlerin başvurması bekleniyor.  

» Haberin Devamı

16. Uluslararası Gençlik Konferansı İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 11.07.2018

Bu yıl 16.sı düzenlenecek olan Uluslararası Gençlik Konferansı "Güneydoğu Avrupa Ülkelerinin Geleceği için Avrupa Değerleri" başlığıyla 27 Eylül-1 Ekim 2018 tarihleri arasında Makedonya'nın  Krusevo kentinde gerçekleşecek. 

» Haberin Devamı

Eğitim Reformu Girişimi'ne Gönüllü Stajyer Aranıyor

Güncelleme Tarihi 11.07.2018

Eğitim Reformu Girişimi (ERG)gönüllü stajyerler arıyor. 

» Haberin Devamı

AB Türkiye Delegasyonundan İnsan Hakları Kısa Film Yarışması

Güncelleme Tarihi 10.07.2018

AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen 2018 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, amatör ve profesyonel sinemacıları, bu yıl özellikle İnsan Hakları Savuncuları odaklı yaptıkları insan hakları temalı özgün bir kısa filmle yarışmaya davet ediyor.

» Haberin Devamı

TOG Staj Programına Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 10.07.2018

Toplum Gönüllüleri Vakfı Saha Departmanı bünyesinde İzmir, Diyarbakır, Ankara ve İstanbul ofislerine bağlı olarak faaliyet gösterecek, TOG gençlik topluluklarının/ kulüplerinin/ gruplarının tüm süreçlerinin takibi, faaliyetlerinin güçlendirilmesinde rol almak isteyen gençler arıyor. 

» Haberin Devamı

Yuva Derneği'nden Farkındalık Çalışması: Birlikte Yaşam: Göç ve Sosyal Uyum Eğitimi

Güncelleme Tarihi 10.07.2018

İstanbul'da faaliyet gösteren Yuva Derneği mültecilerle temas halinde olan yurttaşlarda farkındalık yaratmak amacıyla Birlikte Yaşam: Göç ve Sosyal Uyum Eğitimi düzenleyecek.  Yuva Derneği  Öğrenme Merkezi  tarafından düzenlenecek olan eğitim 14 Temmuz 2018 Cumartesi günü  10:00 – 17:00 saatleri arasında Yuva Derneği Koşuyolu Ofisi’nde gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.