Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Haberler

Yayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

BM İstanbul Protokolü'nün Yıldönümünde İnsan Hakları ve Kötü Muamele Konferansı

Güncelleme Tarihi 19.11.2018

Birleşmiş Milletler İstanbul Protokolü'nün* yıldönümünde Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi ile Küyerel Düşünce Enstitüsü "21.yy'da İnsan Hakları ve Kötü Muamele" konulu bir konferans düzenleyecek. Konferans 24 Kasım’da  Taksim Divan Otel’de yapılacak. 

» Haberin Devamı

TBİD'den Mobil Cihaz Güvenliği Atölyesi

Güncelleme Tarihi 19.11.2018

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği, Dijital Güvenlik Buluşmaları kapsamında 21 Kasım 2018 Çarşamba günü “Mobil Cihaz Güvenliği” etkinliği düzenleyecek. Mobil cihazlarımızın güvenliğin nasıl sağlanacağını Akademisyen Orhan Şener ve TBİD Yönetim Kurulu Üyesi Utku Kalı anlatacak.

» Haberin Devamı

Gazeteciler için “Haber Medyasında Kadın” Eğitimi

Güncelleme Tarihi 19.11.2018

UN Women 23 Kasım’da Ankara’da gazeteciler için “Haber medyasında kadın” eğitimi düzenliyor. Prof. Dr. Erol Nezih Orhon'un yürüteceği eğitimin dili Türkçe olacak. Eğitime katılım için son başvuru tarihi 21 Kasım Çarşamba. 

» Haberin Devamı

Kaos GL Finans Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 16.11.2018

Ankara'da faaliyet gösteren Kaos-GL finans asistani arıyor. Pozisyon için son başvuru tarihi 26 Kasım 2018, saat 18.00

» Haberin Devamı

Kadın Kadına Öykü Yarışması Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 15.11.2018

Kaos GL‘nin bu yıl 14.’sünü düzenlediği 'Kadın Kadına Öykü Yarışması' başvuruları başladı. Bu senenin teması “Bir Dostluktan Neler Doğar?” 

Yarışmaya son başvuru tarihi 1 Şubat 2019.

» Haberin Devamı

BİRLİKTE Faydalanıcıları Dünden Bugüne Engellilik Konferansı'nda

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Engellilik Araştırmaları – Dünden Bugüne Engellilik Konferansı 15-16 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Konferansta Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği, Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği, Eğitimde Görme Engelliler Derneği de sunumları ve posterleriyle yer alacak. 

» Haberin Devamı

TÜSES'den "Gençlik, Siyasi Katılım ve Yeni Medya" Eğitimi

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı siyasi parti üyesi gençlere yönelik dijital medya eğitimi düzenleyecek. 24 Kasım Cumartesi günü İstanbul’da TÜSES Merkezi’nde düzenlenecek olan Dijital Medya Eğitimi’nde dijital haklar ve dijital güvenlik konuları ele alınacak.

» Haberin Devamı

3. Ulusal Feminizm Sempozyumu

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Feminizm Derneği'nin bu sene üçüncüsünü gerçekleştireceği Ulusal Feminizm Sempozyumu 8 Aralık Cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında Ankara'da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Habitat Derneği'nden Bilgisayar Bilimleri Haftasına Destek Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Habitat Derneği, herkesi “Bilgisayar Bilimleri Haftasında”, 3-9 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenleyeceği Hour of Code Kampanyasına desteğe çağırıyor. Kampanyaya katılmak isteyenler için son başvuru tarihi  29 Kasım 2018. Kampanya kapsamında konuyla ilgilenenler kendi şehirlerinde kodlama etkinliği düzenleyerek bu konudaki  farkındalığın arttırılmasına destek olabilirler.

 

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin İstanbul’daki ofisinde görevlendirilmek üzere Kampanyalar ve İletişim Direktörü arıyor. Yöneticilik deneyiminin önemli olduğu pozisyon için son başvuru tarihi 17 Aralık 2018, saat 18.00. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.