TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

ICHILD Yaratıcı Yazarlık Atölyesi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 10.09.2020

Uluslararası Çocuk Hakları Elçileri Derneği (ICHILD)12 - 14 yaş grubundaki çocukları yaratıcı yazarlık atölyesine bekliyor.  Çalışma kapsamında 25 Eylül ve 2 Ekim tarihleri arasında toplam 4 farklı atölye düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Engelsiz Filmler Festivali Bu Yıl "Normalin" İzini Sürecek

Güncelleme Tarihi 10.09.2020
Engelsiz Filmler Festivali bu yıl "Normali Ararken" teması ile 12-18 Ekim'de Türkiye'deki sinemaseverlerle çevrim içi olarak buluşacak.
 
Bu yıl sekizincisi düzenlenen festivalde Türkiye ve dünya sinemasından öne çıkan 50'ye yakın film her yıl olduğu gibi, görme ve işitme engelli sinemaseverlerin erişimine uygun olarak izleyiciye sunacak.

» Haberin Devamı

TEMA Vakfı Çevre Politikaları Proje Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.09.2020

TEMA Vakfı, İstanbul ofisinde görevlendirmek üzere çevre politikaları proje koordinatörü arıyor. İlana son başvuru tarihi 03 Ekim 2020.

» Haberin Devamı

Sevgi ve Kardeşlik Vakfı İletişim Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.09.2020
Sevgi ve Kardeşlik Vakfı (SEVKAR), İstanbul'da bulunan ofislerinde görevlendirmek üzere iletişim koordinatörü arıyor. İlana son başvuru tarihi 03 Ekim 2020.

» Haberin Devamı

CİSST'ten Hapishane Çalışmalarına Kaynak Belgeler Türkçe Çevirileriyle Yayında

Güncelleme Tarihi 09.09.2020

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST), insan hakları perspektifiyle hapishaneleri odağına alan üç uluslararası yayını Etkiniz desteğiyle Türkçe’ye çevirdi.  Yayınlar hapishanelerde toplumsal cinsiyete dayalı izleme, hücre hapsi ve Kosova’da alıkonulma yerlerinde insan hakları konularına odaklanıyor. 

» Haberin Devamı

UN Volunteers Saha Eğitim Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 09.09.2020

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UN Volunteers) UNICEF Gaziantep bünyesinde görevlendirilmek üzere “Saha Eğitim Asistanı” arıyor.

» Haberin Devamı

Sosyal Kooperatif Geliştirme Programı Eğitimleri Çevrim İçi Olarak 14 Eylül’de Başlıyor

Güncelleme Tarihi 09.09.2020

Sosyal kooperatiflere, sosyal kooperatif kurmak isteyen sosyal girişimcilere ve bu alana ilgi duyan tüm katılımcılara yönelik uygulanan Sosyal Kooperatif Geliştirme Programı 14 Eylül pazartesi günü çevrim içi eğitimlere başlıyor.

» Haberin Devamı

Yeşil ve Döngüsel Ekonomi Webinarına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 09.09.2020

Çevreci Enerji Derneği 15 Eylül Salı günü "Yeşil ve Döngüsel Ekonomi" başlıklı webinara davet ediyor. 

Çevreci Enerji Derneği'nin İtalyan ortağı Kyoto Club ile Türkiye ve AB arasında Sivil Toplum Diyaloğu – V programı kapsamında yürüttüğü ”Sürdürülebilir Kalkınma için Sürdürülebilir Sivil Toplum Diyaloğu” adlı proje çerçevesinde düzenlediği webinar 10.30-12.30 saatleri arasında düzenenecek. 

» Haberin Devamı

“Karedemi” Platformu Online Eğitmenlerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 02.09.2020
AFS Gönüllüleri Derneği ve Türk Kültür Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen, online bir kültürlerarası öğrenme platformu Karedemi (Kültürlerarası Etkileşim Akademisi) eğitim takımı için eğitmenlerini arıyor. 
 
Eğitim takımına kabul edilen adaylara öncelikle online eğitmen eğitimi verilecektir. 21-22-23-24 Eylül tarihlerinde 9.30- 13.00 saatleri arasında Zoom üzerinden gerçekleştirilecek eğitimlerin tamamına katılım zorunludur.

» Haberin Devamı

AVAZ Derneği'nden İletişim Eğitimi

Güncelleme Tarihi 02.09.2020

Avaz Derneği, 9 Eylül'de düzenleyeceği online iletişim eğitimi atölyesine davet ediyor. Colorado Denver Üniversitesi'nden Prof. Leigh-Ann Zaharevich'in yürüteceği atölye 9 Eylül Çarşamba günü 18.00-20.00 saatleri arasında düzenlenlenecek. 

Atölye dili İngilizcedir. 

Atölyeye başvuru için lütfen tıklayınız.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.