TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Hayata Destek Online Yayında

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
İnsani yardım alanında çalışma yürüten Hayata Destek Derneği, kullanıcı dostu ve Türkçe-Arapça iki dilli bir web sitesini hayata geçirdi.
 
Derneğin yürüttüğü çalışmaları aktarabilmek ve online ortamda destek sunabilmek amacıyla hazırlanan hayatadestek.online adresinde güncel bilgilendirmeler, temel yönergeler, canlı destek hizmeti sunuluyor. İki dilli hayatadestek.online sitesindeki ilk içerik seti; COVID-19 salgını ve mülteciler başta olmak üzere faydalanıcıların temel hak ve sorumlulukları hakkında hazırlanılan bilgi notlarından oluşuyor.
 
Konu başlıkları yazılı bilgilendirici metinlerle sınırlı tutulmayan sitede, her başlık için spot bilgileri içeren Arapça alt yazılı kısa videolar yer alıyor. Ayrıca içerikler daha detaylı bilgilerin yer aldığı Arapça seslendirme kayıtlarıyla zenginleştirilmiş.

» Haberin Devamı

YanYana Projesi Rehber Öğretmen Eğitimleri İçin Başvurular Açıldı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020

Bir İZ Derneği, geçici koruma statüsündeki çocukların sosyal uyumunun desteklenmesi, okullaşma ve okula devam oranlarının artırılması amacıyla yürüttüğü YanYana Projesi kapsamında Psikososyal Destek Programlarını İstanbul’da ilk veya orta dereceli devlet okullarında uygulayacak rehber öğretmenlere yönelik eğitimler düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Sivil Toplum İçin AB Okuryazarlığı Eğitimi

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
AB İzleme Ağı Projesi kapsamında  2 Eylül 2020 Çarşamba günü "AB Okuryazarlığı Eğitimi" gerçekleştirilecek.
 
10.30 - 12.30 saatleri arasında düzenlenecek olan AB Okuryazarlığı eğitiminde Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin tarihsel gelişimi, katılım müzakereleri sürecindeki mevcut durum, Türkiye-AB mali işbirliği, ikili ilişkilerdeki Gümrük Birliği’nin modernizasyonu, mülteci uzlaşısı, vize serbestliği gibi güncel konular ve Türkiye-AB ilişkilerinin geleceği ele alınacak.
 
Eğitime kayıt olmak için: https://forms.gle/th5whp4qgLWDvLae7

» Haberin Devamı

beraberce Akademi'de Güz Dönemi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
beraberce Akademi Çevrimiçi Kolektif Öğrenme Deneyimleri Güz Dönemi ile devam ediyor. Bu yıl akademinin güz döneminde ilk tema "Sorumluluk" olacak.
 
"Başka bir dünya, yalnızca ötekilerin değişmesiyle mi mümkün yoksa değişim için her birimizin sorumluluk alması mı gerek? Sıradan insanların sorumluluk alarak tarihin akışını ve egemenlikleri alt üst ettiklerini biliyorsak eğer; nedir sorumluluk? Bir ödev mi, görev mi, vicdan mı, beraberce yaşam için atılan bir adım mı? Gelin, beraberce tartışalım ve sorular soralım." diyen beraberce Akademi'ye son başvuru 2 Eylül Çarşamba, saat 18:00.

» Haberin Devamı

Doğruluk Payı Temel Video Atölyesi 19 Eylül’de İzmir’de Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
Doğruluk Payı 19 Eylül'de İzmir'de Temel Video Atölyesi düzenleyecek. 
 
Kurgu için hangi programları kullanmalı? Nasıl bir kamera gerekli? Akıllı telefonumun kamerası yeterli mi? gibi soruların cevaplarının bulabileceği video atölyesi 19 Eylül Cumartesi günü, 10:00-18:00 saatleri arasında İzmir Alsancak’ta bulunan Park Inn Hotel’de gerçekleşecek.

» Haberin Devamı

COVID-19’a Genç Çözümler Projesi 3. Eğitim Grubu İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
İstanbul Kalkınma Ajansı COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı Kapsamında desteklenen, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından yürütülen COVID-19'a Genç Çözümler Projesi 3. Eğitim Grubu'na başvurular açıldı.
 
3 ana başlık altında gerçekleşecek 16 eğitim, atölye ve mentorluk süreçlerinden oluşan programa İstanbul’da ikamet eden, 14-19 yaş aralığındaki gençler başvurabilecek.

» Haberin Devamı

Nirengi Derneği Stajyer Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020

Nirengi Derneği İstanbul'da bulunan ofislerinde,aşağıdaki alanlarda destek vermek üzere stajyer başvurularını almaya başladı. 

» Haberin Devamı

ICHILD Gönüllü Eğitmenlerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
Uluslararası Çocuk Hakları Elçileri Derneği (ICHILD), UNICEF işbirliğinde 'Küresel COVID-19 Salgını Ekseninde, Ergen ve Genç Katılımını Güçlendirme Projesi' kapsamında gerçekleşecek 'Çocuk Hakları Eğitimleri' için düzenleyeceği eğitmen eğitimine, 18- 25 yaş aralığındaki tüm katılımcıları davet ediyor.

» Haberin Devamı

ETKİNİZ'den ‘İnsan Hakları İzleme Temelli Savunuculuk Eğitimi’

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
Etkiniz AB Programı, sivil toplum örgütü temsilcilerini “İnsan Hakları İzleme Temelli Savunuculuk Eğitimi” eğitimine davet ediyor. 9-10-11 Eylül 2020 tarihleri arasında günde 3 saat olacak eğitim zoom platformu üzerinden gerçekleşecek.
 
Eğitime son başvuru 5 Eylül 2020, saat 23:59.

» Haberin Devamı

Çelikel Eğitim Vakfı’nın “Alev Topları Programı” Yeni Bursiyerlerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 27.08.2020

Rıdvan Çelikel tarafından 2007 yılında kurulan Çelikel Eğitim Vakfı’nın gençlere sağladığı burs, sosyal ve kültürel gelişim destek programı “Alev Topları” 9. yılına giriyor.
Program, ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencilerine 12 aylık burs desteğinin yanı sıra; eğitimler, sanatsal ve kültürel etkinliklere katılım, dergi abonelikleri, kitap hediyeleri gibi çalışmalarla gelişim desteği de sunuyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.