TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

COVID-19 Salgınının Türkiye’de Faaliyet Gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarına Etkisi Anketi II

Güncelleme Tarihi 12.08.2020
Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı’nın (TÜSEV), COVID-19 salgınının Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının (STK) çalışmalarını ve sürdürülebilirliklerini ne şekilde ve boyutta etkilediğini analiz edebilmek adına hayata geçirdiği anketi takip eden çalışması başladı. 
 
39 sorudan oluşan anketin her kuruluştan bir temsilcinin doldurmasını rica ediliyor. Anket 19 Ağustos 2020 Çarşamba günü, saat 18:00’e kadar açık kalacak.
 
 
Bir önceki anket çalışmasının sonuçlarına ve ayrıntılı raporuna ulaşmak için tıklayınız.

» Haberin Devamı

12 Ağustos Uluslararası Gençlik Günü Sosyal Medya Savunuculuk Kiti

Güncelleme Tarihi 12.08.2020
Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) 12 Ağustos Uluslararası Gençlik Günü için   gençlik alanında çalışan kurum/kuruluşlar ile sosyal fayda iletişimini arttırabilmek, gençlik gününde gençlerin sesini duyurabilmek amacıyla sosyal medya savunuculuk araç kitini yayınladı. 
 
Sosyal medya savunuculuk araç kitinde gençlik konularında yapılan çalışmalar  ve veriler yer alıyor. Sosyal medyada kullanılması için hazırlanan kitte, tasarım görseller kullanıma açık, kurumların kendi savunuculuk içerikleri ile düzenlemesine açık bir şekilde üretildi. 
 
Sosyal medya görsellerine ulaşmak için https://bit.ly/2PFtuDL kullanabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Çocuk Pusulası Platformu Gönüllülerini Bekliyor

Güncelleme Tarihi 12.08.2020

Yerelde çocuk çalışmaları ile ilgili çalışmalar yapmak üzere kurulan Çocuk Pusulası Platformu, gönüllülerini arıyor. 

Çocuk Pusulası Platformu, çocuk hakları temelinde bütün çocukların ayrım gözetilmeksizin yaşama ve gelişme haklarını güvence altına alan Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin Türkiye’de geliştirilmesini hedefliyor.

» Haberin Devamı

BM Gönüllüleri Türkiye Ofisi İdari İşler Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 12.08.2020
Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Türkiye Ofisi İstanbul'da bulunan ofislerinde görevlendirmek üzere idari işler sorumlusu arıyor. İlana son başvuru 18 Ağustos 2020.
 
Aranan Özellikler
  • Program ve proje yönetimi, tekniş işbirliği ve benzeri alanlarda en az iki yıl iş deneyimi
  • Etkinlik, toplantı, konferans organizastonu konularında en az iki yıl deneyim
  • Gerekli lisanlar: Çok iyi derece İngilizce (zorunlu), iyi derecede Rusça (zorunlu değil)

» Haberin Devamı

Webinar: "Ayrımcılıkla mücadeleyi yeniden düşünmek: Çevrimiçi yaygın eğitim yöntemleri"

Güncelleme Tarihi 10.08.2020

Hrant Dink Vakfı, 12 Ağustos’ta “Ayrımcılıkla mücadeleyi yeniden düşünmek: Çevrimiçi yaygın eğitim yöntemleri” sohbetine davet ediyor. 

» Haberin Devamı

Temiz Enerji Vakfı Proje Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.08.2020

Temiz Enerji Vakfı (TEMEV), “Yerelden Ulusala İklim Ağı Projesi” için Ankara ofisinde görevlendirmek üzere Proje Asistanı arıyor.

» Haberin Devamı

Bilim Kahramanları ile Sanal Bilim Atölyeleri Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 10.08.2020

Bilim Kahramanları Derneği bilime heyecan duyan çocuklar ile yaz boyunca Bilim Kahramanları ile Sanal Bilim Atölyelerinde buluşmaya devam ediyor. 

» Haberin Devamı

UN Women Araştırdı: COVID-19 erkekleri ve kadınları nasıl etkiledi?

Güncelleme Tarihi 10.08.2020

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), Türkiye ofisinin liderliğinde gerçekleştirilen “Türkiye’de COVID-19 Etkilerinin Toplumsal Cinsiyet Açısından Değerlendirilmesi” araştırmasının sonuç raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Salgının kadınların ve erkeklerin iş ve ev hayatlarını nasıl etkilediğini ortaya çıkarmak üzere yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, koronavirüs; toplumsal cinsiyet, yaşadıkları bölge, yaş ve diğer tüm etkenlere bağlı olarak kadın ve erkekleri farklı etkiliyor.

» Haberin Devamı

UNDP Raporu: Pandemide Kadınlar Erkeklerin 4 Katı Ücretsiz İş Yaptı

Güncelleme Tarihi 10.08.2020

Türkiye'de koronavirüs salgını koşullarında bakım ekonomisinin durumunu ele alan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının (UNDP) desteğiyle İstanbul Teknik Üniversitesinden (İTÜ) ekonomi profesörü İpek İlkkaracan ve Ankara Üniversitesi'nden Emel Memiş'in KONDA ile yürüttüğü saha araştırmasının sonuçlarına göre karantina koşullarında kadınlar ve erkeklerin ücretsiz iş yükü arttı. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.