TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

ETKİNİZ'den ‘İzleme Raporlarında Veri Toplama Yöntemleri’ Online Eğitimi

Güncelleme Tarihi 06.08.2020
Etkiniz AB Programı, 19-20-21 Ağustos 2020 tarihlerinde online düzenleyeceği 'İzleme Raporlarında Veri Toplama Yöntemleri' başlıklı eğitime devam ediyor. Eğitime son başvuru 13 Ağustos 2020, saat 23:59.
 
Eğitimde katılımcılara insan hakları izleme becerilerini geliştirme fırsatı sunulurken eğitim başlıkları şöyle;  
  • Derinlemesine görüşmeler ve anket çalışmaları; örneklem grubu oluşturma, soru setlerinin hazırlanması, görüşmelerde dikkat edilecek hususlar
  • Masa başı veri toplama
  • Verilerin analizi ve yorumlanması; verilerin görselleştirilmesi, araştırmanın kapsayıcılığı ve uzman görüşleri

» Haberin Devamı

Habitat Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 06.08.2020
Habitat Derneği teknoloji alanındaki eğitim programlarını en iyi şekilde yürütebilecek, genç, dinamik, teknoloji konularına hakim ve meraklı, kişisel gelişim ve iletişime açık, temsil yeteneğine sahip, seyahat engeli bulunmayan, operasyonel gücü yüksek, yaratıcı, teknolojiyle ilgili yenilikleri takip eden, kodlama becerisi olan, inovatif düşünen, en önemlisi öğrenmeyi seven ve İstanbul’da ikamet eden veya ikamet edebilecek eğitim koordinatörü ekip arkadaşı arıyor.
 
İlana son başvuru tarihi 20 Ağustos 2020.

» Haberin Devamı

Ankara Dayanışma Akademisi Atölyeleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 06.08.2020
KHK’ler ile üniversitelerde yaşanan ihraçlara karşı kurulan Ankara Dayanışma Akademisi Yaz Okulu Atölyeleri başlıyor. 17 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında online gerçekleştirilecek olan atölyelere katılım ücretsiz olacak.

» Haberin Devamı

Gençlik Çalışanları için İzmir’de Arama Konferansı

Güncelleme Tarihi 06.08.2020
Pi Gençlik Derneği, Eylül ayında gençlik çalışanları için İzmir'de arama konferansı düzenleyecek.  Konferans için son başvuru tarihi 16 Ağustos 2020 Pazar, saat 23.00.
 
Türkiye’deki gençlik çalışanlarını insan hakları, gençlik hakları ve gençlik dernekleri konularında konuşmak, yeni iş birliği kanalları ve ağlar oluşturmak, yereldeki gençlik derneklerini ulusal çapta daha görünür kılmak için  düzenlenecek olan buluşma 04-06 Eylül 2020 ve 11-13 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

» Haberin Devamı

Mülteci Hakları Merkezi Program Yöneticisi Arıyor

Güncelleme Tarihi 06.08.2020

Mülteci Hakları Merkezi, İzmir ofislerinde görevlendirmek üzere tam zamanlı program yöneticisi arıyor. İlana son başvuru tarihi 26 Ağustos 2020.

» Haberin Devamı

Eşit Haklar için İzleme Derneği Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 06.08.2020
Ayrımcılıkla mücadele ve dezavantajlı grupların adalete erişimi üzerine çalışmalar yürüten Eşit Haklar için İzleme Derneği, İstanbul ofisinde görevlendirmek üzere farklı alanlarda ekip arkadaşı arıyor. 
 
Koordinatör (tam zamanlı), Sosyal Medya Uzmanı (yarı zamanlı), Kaynak Geliştirme Uzmanı (yarı zamanlı) ve İç Finans Uzmanı (tam ya da yarı zamanlı) ilanları için son başvuru tarihi 20 Ağustos 2020 Perşembe.

» Haberin Devamı

GoFor “Türkiye’deki Gençlik Örgütlerinin Haritalandırılması ve Mevcut Durum Analizi” Çalışmasına Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 06.08.2020

Gençlik Örgütleri Forumu (GoFor) Türkiye’deki gençlik örgütlerinin haritalamasını yapmak ve ihtiyaçlarını tespit etmek hedefiyle 'Türkiye'deki Gençlik Örgütlerinin Haritalandırılması ve Mevcut Durum Analizi' çalışmasını hayata geçirecek. 

» Haberin Devamı

Korona Günlerinde Özgürlük Oyunları 'Bulaş-ık' İle Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 06.08.2020

Beraberce Derneği 'Korona Günlerinde Özgürlük' temalı oyunları 'Bulaş-ık' ile devam ediyor. Çevrimiçi perde 11 Ağustos Salı günü saat: 21.00’de açılacak. Oyundan sonra bir sohbet gerçekleştirilecek.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesi Web Sitesi Yayında

Güncelleme Tarihi 06.08.2020
TÜSEV yürüttüğü Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesi kapsamında ürettiği yazılı ve görsel içeriklerin tamamını tek bir internet sitesinde yayınladı. Program kapsamında hazırlanan 16 yayına da web sitesinden ulaşmak mümkün. 
 
Proje kapsamında, sivil toplum için elverişli yasal ve mali ortamın geliştirilmesine katkı sağlanması, sivil toplum kuruluşlarını ilgilendiren yasal ve mali mevzuat hakkında farkındalık yaratılması, sivil toplum kuruluşlarının politika yapım ve karar alma süreçlerine katılımının artırılması ve Kamu-STK iş birliğinin güçlendirilmesinin hedeflendi.
 
İnternet sitesini incelemek için tıklayınız.

» Haberin Devamı

Maya Vakfı Çevrimiçi Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 06.08.2020
Maya Vakfı olarak pandemi sürecinde çocuklar için hazırladığı çevrimiçi etkinliklerde çalışmalarına destek olabilecek çevrimiçi gönüllülerini arıyor.
 
Dernek, çocuklar için hazırlayacağı aktivite videolarının düzenlenmesine destek olacak, video kurgu alanında deneyimli, Türkçe veya Arapça bilen gönüllüleri için başvuruları 15 Ağustos 2020'ye kadar alacak.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.