STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

Hibe duyurularımızı aşağıda görebilirsiniz.

Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 12.01.2017

“Yerel Projelere Hibe Programı (GGP)” Japon Devleti tarafından 1989 yılından beri “Japonya Resmi Kalkınma Yardımı (Japan ODA)” kapsamında gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde uygulanmaktadır. Programın amacı temel insani ihtiyaçları karşılamak üzere hazırlanmış kalkınma projelerine yönelik geri ödemesiz bir mali yardım sunmaktır. Program kapsamında 140 ülke ve bölgede yerel proje gerçekleştirilmiştir. Programın Türkiye'de uygulanması ile ilgili anlaşma Japonya ve Türkiye Devletleri arasında 11 Eylül 2000 tarihinde imzalanmıştır. Program bu tarihten itibaren Türkiye'de uygulanmaktadır. Yerel Projelere Hibe Programının mali destekleri, aşağıdaki kriterlere göre projelerin incelenip değerlendirilmesinden sonra sağlanır.

» Haberin Devamı

GEF Küçük Destek Programı SGP Proje Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.01.2017

BM Kalkınma Programı (UNDP), BM Çevre Programı (UNEP) ve Dünya Bankası tarafindan yönetilen, ortak bir çevre programı olan Küresel Çevre Fonu (Global Environment Facility – GEF), sivil toplum örgütlerinin biyolojik çeşitliliğin korunması ve sürdürülebilirliği ile iklim değişikliğiyle mücadele faaliyetlerinde destek sağlıyor.

Bir proje fikrinin desteklenebilmesi için öncelikle uygulama döneminin stratejik öncelikleri yani çerçevesiyle “doğrudan” uyumlu olması gerekmektedir. Ayrıca 6. Uygulama Dönemi’nde seçilen “Edremit Körfezi ve Kaz Dağları” ve “Beyşehir Gölü ve Dedegöl Dağları” çalışma alanları için yerel taraflarca ortaya konulan öneriler de dikkate alınmaktadır. Bu öneriler ve çalışma alanlarının haritalarına aşağıda verilen web sitesi adresindeki linkten ulaşabilirsiniz. GEF/SGP biyoçeşitlilik koruma, iklim değişikliğiyle mücadele, toprak bozunumu ve sürdürülebilir orman yönetimi odak alanlarında geliştirilen projelere destek olmaktadır. GEF Küçük Destek Programı Türkiye’de aşağıda belirtilen faaliyet veya proje tiplerine destek sağlayabilmektedir.

Uygulama Projeleri Desteği (50,000 USD ile sınırlıdır)
Toplantı/Çalıştay veya Yayın Desteği (10,000 USD ile sınırlıdır)
Proje Geliştirme Desteği (5,000 USD)

» Haberin Devamı

İnsan Hakları Fon Kaynakları Arama Motoru

Güncelleme Tarihi 28.12.2016

Uluslararası İnsan Hakları Fon Grubu'nun internet sitesinde yer alan arama motoru, insan hakları alanında fon arayanların donörlere ulaşmasını sağlıyor.

» Haberin Devamı

AB Türkiye Delegasyonu Sivil Toplum Ağları ve Platformları için Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 21.12.2016

AB Türkiye Delegasyonu, Türkiye’de Sivil Toplum Ağları ve Platformlarına yönelik teklif çağrısını açıkladı. Program, AB Sivil Toplum ve Medya Aracı 2016-2017 kapsamında hayata geçiyor ve toplam destek miktarı 2 M Avro.  Programın genel hedefi; yeni kurulacak ya da işlemekte olan ulusal, bölgesel, yerel ya da tematik sivil toplum ağ ve platformlarının kapasitelerinin güçlenmesine katkıda bulunmak. 

» Haberin Devamı

İsveç Enstitüsü "Yaratıcı Güç" Programı

Güncelleme Tarihi 17.12.2016

İsveç Enstitüsü "Yaratıcı Güç" Programı kapsamında 25 Ocak'a kadar medya/ kültür alanında çalışanların başvurularını bekliyor. Seed(çekirdek) fon ve ortak çalışma projesi başlığı altında iki farklı destek programı bulunuyor. 

» Haberin Devamı

MATRA ve İnsan Hakları Programı

Güncelleme Tarihi 06.12.2016

MATRA ve İnsan Hakları dairesi hukuk devletinin tabi olduğu çoğulcu ve demokratik bir topluma geçişte Türkiye'yi desteklemektedir.

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği Küçük Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 02.12.2016

ABD Büyükelçiliği Küçük Hibe Programı başvuruları başladı. STÖ'lerin de başvurabildiği program kapsamında 15.000$'a projeler destekleniyor. Son başvuru tarihi 6 Ocak 2017

» Haberin Devamı

STK’lar, Çocuk ve Gençlik Gruplarına Yönelik Küçük Destek Programı

Güncelleme Tarihi 02.12.2016

Çocuklarla Birlikte Daha Güçlü Çalışmaları kapsamında Çocuğa Karşı Şiddeti Önleme Ortaklık Ağı, Çocuğa Yönelik Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadele Ağı ve Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı’na ve Türkiye’deki tüm çocuk gruplarına açık olan Küçük Destek Programı açılmıştır.

» Haberin Devamı

Birleşmiş Milletler Demokrasi Fonu Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 29.11.2016

Birleşmiş Milletler Demokrasi Fonu (UNDEF) sivil toplum örgütlerini proje desteğine başvurmaya davet ediyor. Proje başvuruları 18 Kasım-18 Aralık tarihleri arasında on-line olarak www.un.org/democracyfund adresinden yapılabilir. Başvuranlar için kılavuz, sıkça sorulan sorular ve öğrenilmiş derslerle ilgili ayrıntılı bilgileri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:

» Haberin Devamı

FRIDA - Genç Feminist Fonu Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 14.10.2016

FRIDA - Genç Feminist Fonu sosyal adalet hareketlerini ve gündemi geliştirmek için, özellikle global genç feminist aktivizmini desteklemeye odaklanmış gençlerin önderliğindeki tek fondur. FRIDA dünya çapında genç kadınlara ve trans gençlere yeni kaynaklar ve olanaklar sunmak için oluşturulmuştur.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.