TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Türkiye-Ermenistan Burs Programı 5. Dönem Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 23.06.2020

Hrant Dink Vakfı, iki komşu ülkeden uzmanlar arasında tanışıklıkların artması, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımına olanak sağlaması amacıyla Avrupa Birliği tarafından desteklenen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı (ATNP) kapsamında, Gümrü Gençlik Girişimi Merkezi işbirliğiyle hayata geçirdiği Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nın yeni dönemi için başvuruları almaya başladı.

» Haberin Devamı

Goethe-Institut 2020 Uluslararası Yardım Fonu

Güncelleme Tarihi 18.06.2020

Goethe Enstitüsü, çoğulcu toplumların güvenliğini sağlamaya yardımcı olan sanatsal kurumlar için kısa vadeli bir uluslararası yardım fonunu hayata geçiriyor. Fon bağımsız ve sürdürülebilir yerel organizasyon yapılarının korunmasını desteklemeyi amaçlıyor. 

Fona sivil toplum üzerinde etkisi kanıtlanmış kültürel organizasyonların ve kültür / sivil toplum sektöründe en az üç yıl sürekli faaliyet gösteren yapıların başvuruları kabul edilecek. Başvurular Goethe-Institut’un online portalı üzerinden yapılabilecek.

» Haberin Devamı

Newton-Kâtip Çelebi Fonu, Research Environment Links Programı – Mayıs 2020 Çağrısı

Güncelleme Tarihi 18.06.2020
Türkiye’deki araştırmacıların Birleşik Krallık’tan ortaklarıyla birlikte işbirliği ve bilgi ve beceri aktarımıyla araştırma kapasitelerinin güçlendirilemesini hedefleyen Research Environment Links Programı yeni dönem başvurularını almaya başladı.
 
Türkiye ve Birleşik Krallık’tan kurumların işbirlikleriyle, Türkiye’deki araştırma ortamının kapasitesini artırmaya yönelik destek programında ülkedeki ihtiyaçlara yönelik çözümler üretilmesi koşuluyla her türlü disiplin ve disiplinler arası çalışma ve etkinlik destekleniyor. 
 
Program kapsamında azami destek miktarı 40 bin ingiliz Sterlini. 
 
Programa son başvuru tarihi 30 Haziran 2020

» Haberin Devamı

Shift Power for Peace Dijital Fonu

Güncelleme Tarihi 18.06.2020

Shift Power for Peace, yerelde barış için çalışma yürüten kişilerin COVID-19 salgınının getirdiği kapanmalar ve kısıtlamalar döneminde çalışmalarına devam etmeleri ve dijital çalışmaya daha adapte olmalarını sağlamak için tasarladığı mikro hibeyi duyurdu.

» Haberin Devamı

Avrupa için Araştırmacı Gazetecilik Yayın Destek Programı

Güncelleme Tarihi 11.06.2020

Avrupa için Araştırmacı Gazetecilik ( IJ4EU) halihazırda devam etmekte olan sınır ötesi araştırma projelerinin tamamlanması için ek, daha kısa vadeli destek sağlamak üzere hibe desteğini duyurdu. Gazetecilerin veya haber kuruluşlarının hikayelerini tamamlamaları ve yayınlamaları için kısa süreli desteğe ihtiyaç duyan projeleri desteklemek üzere tasarlana hibe programına başvurular 5 Mayıs ile 18 Eylül 2020 arasında herhangi bir zamanda yapılabiliyor. 

Program hakkında detaylı bilgi ve  uygunluk kriterleri için lütfen web sitesini inceleyiniz.

» Haberin Devamı

Sürdürülebilir Şehirler Platformu: 2020 Dönüşüm Eylem Ödülü

Güncelleme Tarihi 11.06.2020

Sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler, Bask Ülkesi ve Aalborg Şehri (Danimarka) tarafından düzenlenen ve Avrupa Bölgeler Komitesi ve Avrupa Yatırım Bankası tarafından desteklenen Avrupa Sürdürülebilirlik Ödülü için başvurular başladı.

Toplumlarının sosyo-kültürel, sosyo-ekonomik ve teknolojik dönüşümünü sağlamak için Bask Bildirgesi'nde belirtilen 15 yolu uygulayan bir şehre, bölgeye veya sivil toplum örgütüne verilen ödüle son başvuru tarihi 31 Temmuz 2020. 

Ödül hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

» Haberin Devamı

Avrupa için Araştırmacı Gazetecilik Soruşturma Destek Programı

Güncelleme Tarihi 11.06.2020
Avrupa için Araştırmacı Gazetecilik ( IJ4EU) yeni başlamış olan projeler veya mevcut projelerin yeni aşamaları dahil Avrupa'daki yeni sınır ötesi araştırma projelerine finansal destek sağlamak amacıyla hibe çağrısını duyurdu. IJ4EU’nun Araştırma Destek (Investigation Support) programı, yeni sınır ötesi soruşturma projelerine 50 bin euroya kadar hibe sağlıyor. 
 
İki dönem halinde açılan hibe programının ilk dönem son başvuru tarihi 14 Temmuz 2020. 10 Ağustos 2020'de açılacak ikinci dönem için son başvuru tarihi ise 18 Eylül 2020.
 
Program hakkında detaylı bilgi ve  uygunluk kriterleri için lütfen web sitesini inceleyiniz.

» Haberin Devamı

SAHA Sürdürülebilirlik Fonu

Güncelleme Tarihi 10.06.2020
SAHA – Çağdaş Sanatı Destekleme Girişimi,  görsel sanatlar alanında üretim süreci COVID-19 pandemisinden olumsuz etkilenen ya da pandemi nedeniyle ortaya çıkan sorunları ele almak isteyen sanatçı ve inisiyatiflere destek olmak amacıyla hayata geçirdiği sürdürülebilirlik fonu için çağrı yaptı. 
 
SAHA Sürdürülebilirlik Fonu'na, pandemi yüzünden kaynaklarını kaybeden, iptal edilen veya yarım kalan sergi, program ve projelerini tamamlamak için ek desteğe ihtiyacı olanların yanı sıra pandemi döneminde görsel sanat sektöründe ortaya çıkan sorun ve ihtiyaçlara yönelik yeni bir sanat projesi hayata geçirmek isteyenler de başvurabilecek. 

» Haberin Devamı

Kanada Yerel Girişimler Fonu 2020 Yılı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 05.06.2020
Türkiye'deki Kanada Büyükelçiliği, Kanada Yerel Girişimler Fonu (CFLI) yıllık teklif çağrısını duyurdu. Küçük ölçekli, yüksek etkili projeleri desteklemek için tasarlanan program ağırlıklı olarak yerel ortaklar tarafından tasarlanan projelere yönelik. 

» Haberin Devamı

The Feminist Review Trust Fonu 2020 Yılı Üçüncü Dönem Başvurularını Bekliyor

Güncelleme Tarihi 04.06.2020
Küresel olarak kadınların hayatlarının çeşitliliğini ve kadınların karşılaştığı eşitsizliklerle mücadele etmeleri için yaratıcılıklarını desteklemek amacıyla destek sunan Feminist Review Trust fonu yeni dönem başvuruları almaya başladı. The Feminist Review Trust Fonu 2020 hibe programının üçüncü turu için son başvuru tarihi 10 Eylül 2020.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.