STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

STGM'den Duyurular

Mülteci Alanında Çalışan STÖ'lerin Dijital İhtiyaçları Anketi - أستبيان بالاحتياجات الالكترونية للمنظمات الغير حكومية اللتي تعمل في مجال اللاجئين

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

Bu anket, Türkiye'de mülteci alanında çalışan STÖ'lerin teknolojik kapasitelerini ve ihtiyaçlarını tespit etmek için, Microsoft tarafından desteklenen TechSoup Mülteci Projesi kapsamında oluşturulmuştur. Anketin sonuçları Techsoup Türkiye'nin sunduğu hizmetlerin geliştirilmesi için kullanılacak olup, üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

هذا الاستبيان هو من اجل تحديد القدرات والاحتياجات التكنولوجية للمنظمات غير الحكومية العاملة في مجال اللاجئين في تركيا. تم انشاء مشروع   TechSoup ضمن اطار مشروع اللاجئين بدعم من مايكروسوفت. نتائج الاستبيان سوف تستخدم لتطوير الخدمات التي تقدمها TechSoup في  تركيا. ولن يتم تقاسمها مع اطراف ثالثة

» Haberin Devamı

ندوة افتراضية عن منتجات مايكروسوفت السحابية للمنظمات غير الهادفة للربح

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

تهدف هذه الندوة الافتراضية إلى تعريف الجمعيات غير الهادفة للربح ببرامج ميكروسوفت و تزويدهم بمعلومات حول كيفية الحصول على برامج و خدمات مايكروسوفت المقدمة لهم، خاصة لمن لم يسبق لهم الاستفادة من هذه الخدمات. ستسعى هذه الندوة إلى عرض تطبيقات مفيدة باستخدام البرامج و الخدمات السحابية لتوضيح الفائدة التي يمكن أن تقدمها هذه المنتجات للجمعيات لتمكنهم من اداء دورهم بشكل أكثر فعالية.

» Haberin Devamı

Amazon Web Servisleri (AWS) Techsoup Türkiye'de

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

Dünyanın önde gelen bulut bilişim sistemi Amazon Web Servisleri benzersiz avantajlarla Türkiye'deki STÖ'lere sunuluyor!

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Kuruluşları için İletişim Stratejisi Geliştirmeye Yönelik Rehber

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

TACSO Projesi, Batı Balkanlar ve Türkiye’de faaliyetler yürüten sivil toplum örgütlerine iletişim ve görünürlük konusunda destek olmak amacıyla iletişim konusunda çok sayıda eğitimler, ulusal ve bölgesel düzeyde konferanslar düzenlemiş, STK-medya ilişkileri ve kamunun algısına ilişkin araştırmalar yürütmüş, yanısıra “STK’lar için Medya İlişkileri Rehberi”ni ve sosyal medyanın kullanımına yönelik çok sayıda videoyu da yayımlamıştır. Bu kaynakların tümüne TACSO web sayfasından ulaşılabilir.

» Haberin Devamı

Her hafta 5000 aktiviste e-bülten gönderiyoruz

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

TACSO-STGM olarak güncel hibe duyurularını, sivil toplumdan haberleri ve yürüttüğümüz çalışmaları derlediğimiz bir e-bülteni titizlikle hazırlıyoruz.

» Haberin Devamı

Storymakers 2017 Başlıyor!

Güncelleme Tarihi 22.08.2017

Techsoup’un yedi yıldır yürüttüğü Storymakers, dijital medyaya odaklanan bir hikaye anlatıcılığı kampanyasıdır. Kampanyanın amacı sivil sektördeki içerik üreticilerinin ve meraklılarının becerilerini geliştirmektir. Hedefimiz, önemli çalışmalarının sosyal faydaları hakkında etkileyici hikayeler oluşturmak üzere sivil toplum örgütlerini eğitmek ve ilham vermektir. Kampanya süresince Techsoup, İngilizce eğitici materyaller sunmakta ve bir yarışma düzenlemektedir. Bu yıl yarışma 5 Eylül'de başlayacak.

» Haberin Devamı

STGM Ofisi Taşınıyor - Adres Değişikliği

Güncelleme Tarihi 20.07.2017

24 Temmuz’dan itibaren STGM Ankara'daki çalışmalarına yeni adresinde devam edecek. Eski adresimize yönlendireceğiniz gönderilere ulaşmakta sıkıntı yasayabileceğimiz için lütfen adres kayıtlarınızı güncellemeyi unutmayın.

Yeni adresimiz:
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)
Buğday Sk. Park Apt. 2/5
06680
Kavaklıdere-Ankara

» Haberin Devamı

Basına ve Kamuoyuna

Güncelleme Tarihi 15.07.2017

Hak Savunucularına Dokunma!

İnsan Hakları Savunucuları Serbest Bırakılmalıdır!

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği 5 Temmuz 2017 tarihinde, katıldıkları insan hakları savunuculuğu eğitiminin üçüncü gününde gözaltına alınan 8 insan hakları savunucusu ve 2 uzman ile ilgili gelişmeleri ilk günden itibaren kaygıyla takip etmektedir. Soruşturma hakkında verilen kısıtlama kararı ve 11 günü aşan gözaltı süresi kadar ilk günden itibaren bazı medya kuruluşlarının mesleki ilke ve değerleri hiçe sayarak insan hakları savunucularını itibarsızlaştırma girişimi ve hedef göstermesi temel hak ve özgürlüklerin kullanılması ve savunulması açısından kritik bir eşiğe gelindiğini göstermektedir.

» Haberin Devamı

Avrupa Birliği IPA Bölgesi Hibe Çağrısı “Bölgesel Ağların Konsolidasyonu” Bilgilendirme Oturumu Ankara’da Gerçekleştirildi

Güncelleme Tarihi 24.06.2017

Avrupa Birliği, Sivil Toplum Aracı Programı kapsamında bölgesel ağların güçlendirilmesini hedefleyen bir hibe teklif çağrısı yayınladı. TACSO ve STGM, 21 Haziran’da Ankara’da, AB Türkiye Delegasyonu katılımı ile, çağrının içeriği ve gerekli ortaklıklar için araçların tanıtıldığı yarım günlük bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. 

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Gündemi Her Hafta E-postanızda

Güncelleme Tarihi 19.06.2017

TACSO-STGM olarak güncel hibe duyurularını, sivil toplumdan haberleri ve yürüttüğümüz çalışmaları derlediğimiz bir e-bülteni titizlikle hazırlıyoruz. E-bültenimiz her hafta 5000'e yakın aktiviste ulaşıyor!

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.