TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Çocuk Haklarının Hafıza Kutusu: Sadece Çocuk

Güncelleme Tarihi 17.05.2020
Çocuğun insan hakları ve çocuk hakları hareketine dair hak temelli bir bellek oluşturma çabasıyla kurulan Sadece Çocuk Girişimi, "Çocuk Hakları ve Bellek Söyleşileri" ile Türkiye'nin çocuk hakları alanına ışık tutuyor.  Çocuk Hakları ve Bellek Söyleşileri" "Sadece Çocuk Hafıza Kutusu" ve YouTube'tan izlenebiliyor.
 
Hak temelli bellek oluşturma çabalarından biri olan söyleşiler,  Çocuk Haklarına dair Sözleşme'nin oluşturulması ve Türkiye'de de referans olarak alınmasından bu yana çocuk hakları ve çocuk hakları hareketiyle ilgili, ilham verici, güçlendirici veya kaygı verici olay veya referans noktalarını hatırlayıp, dijital ortamda hatırlatmaya katkı vermeyi hedefliyor. 
 
 
Sadece Çocuk video söyleşilerinde aktivistler, girişimler, platformlar, sivil toplum örgütleri, sendikalar, meslek odaları, üniversiteler, yayınevleri, medya, tiyatro, sinema, müze gibi pek çok mecra ve kişinin deneyimleri yer alıyor. 
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.