TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

"Çocuk İşçiliğine Son" İnternet Sitesi Yayında

Güncelleme Tarihi 07.10.2019

İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi (BİLGİ-ÇOÇA) ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLGİ- GÖÇ) iş birliğinde hazırlanan "Çocuk İşçiliğine Son" sitesi çocuk işçiliğinin önlenmesine ilişkin çalışmaların görünürlüğünü ve yaygınlaşmasını amaçlıyor.

http://cocukisciligineson.bilgi.edu.tr adresinden ulaşılan sitede çocuk işçiliği alanında yürütülen projelere, bulgulara ve ilgili aktivitelere ilişkin yayınlar paylaşılacak. Çocuk işçiliğinin önlenmesine ilişkin çalışmaların görünürlüğünü artırmayı hedefleyen web sitesi bu alandaki farkındalığı artırmak için de çalışma yürütecek. 

BİLGİ- GÖÇ ve çocuk hakları ve çocuk katılımı alanlarında çalışma yapan BİLGİ-ÇOÇA 2017'den bu yana çocuk işçiliğinin önlenmesi konusundaki çalışmalarını birlikte yürütüyor.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.