Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

"Engel" Olma, "Engel"siz Ol Ulusal Gençlik Toplantıları Başlıyor

Güncelleme Tarihi 24.04.2018

Tüm Engelliler Federasyonu(TEF)  tarafından yürütülen "Engel Olma, Engelsiz Ol Erasmus+ KA3 Yapılandırılmış Diyalog" kapsamında gerçekleştirilecek olan hak temelli ulusal gençlik toplantıları için tarihler ve iller belli oldu. "Engel" Olma, "Engel"siz Ol Ulusal Gençlik Toplantıları bu yıl Mardin, İzmir ve İstanbul'da gerçekleştirilecek. 

Üç farklı şehirde yapılacak olan eğitimlerde proje gönüllülerine verilen destekle projenin yaygınlaştırılması için lobicilik faaliyetleri yapılması bekleniyor.

İlk eğitim Ege ve Akdeniz Bölgesi'nden gelen katılımcılar için Ege Kardelen Engelliler Derneği tarafından İzmir'de gerçekleştirilecek. İkinci eğitim Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nden gelen katılımcılar için Güneydoğu Tüm Engelliler Derneği tarafından Mardin'de ve son eğitim ise Karadeniz, İç Anadolu ve Marmara Bölgesi'nden katılımcılar için Katılımcı Gençlik Derneği tarafından İstanbul'da gerçekleşecek. Uşalım ve konaklama masrafları Tüm Engelliler Federasyonu(TEF) atarfından karşılanacaktır. 

Mardin'de 11-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan eğitim Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun  katılımına açık olacak. 

Mardin için son başvuru 30 Nisan 2018.Başvuru için lütfen tıklayınız. 

İzmir'de 18-20 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan eğitim Ege  ve Akdeniz Bölgelerinde yaşayan gençleri kapsayacak. 

İzmir için son başvuru tarihi 2 Mayıs 2018. Başvuru için lütfen tıklayınız. 

İstanbul'da 1-3 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan eğitim Marmara, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerinde yaşayan gençleri kapsayacak.

İstanbul için son başvuru tarihi 17 Mayıs 2018. Başvuru için lütfen tıklayınız. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.