Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Engelliler İçin Dilekçe Deposu Güncellendi

Güncelleme Tarihi 25.02.2019

Geçtiğimiz aylarda engelli hakları alanında savunuculuk faaliyeti yürüten STK’ların ve hak mağduriyeti yaşayan engellilerin dava dilekçesi hazırlama konusundaki ihtiyaçlarını karşılamak için hayata geçirilen "engelliler için dilekçe" web sayfasında yer alan dilekçe deposu güncellendi. 

Depoda yer alan dilekçe örnekleri şöyle; 

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği (TOHAD) tarafından hazırlanan web sayfasında yer alan dilekçe deposundaki örnekler dışında, engelli haklarıyla ilgili bilgiler ve engelli hakları mevzuatına erişim yöntemleri gibi başlıklarda çeşitli makele ve dökümana da erişmek mümkün.  

Yine web sitesinde savunuculuk, bilgi edinme ve idari başvuruları, kamu denetçiliği kurumuna başvuru, idare mahkemelerine başvuru ve özellikle ayrımcılık başta gelmek üzere kamu suçlarında savcılığa başvuru başlıkları da yöntemleriyle birlikte anlatılıyor. 

Web sitesine http://engellilericindilekce.org/  adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.