TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haydi Dayanışmaya: Engelliler İçin Bir Tweet Bir İmza

Güncelleme Tarihi 28.05.2019

Engelliler Konfederasyonu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'da düzenleyeceği "Bir Tek Sözün Yeter! Engellilerin Hayatına Değer!” kampanyasına destek olmaya çağırıyor.

Türkiye'deki yüz binlerce engellinin yaşamını doğrudan etkileyecek 2022 ve 2828 sayılı kanunlarda değişiklik talep eden kampanya ile karar vericilere seslenilirken, Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve TBMM'den yasalar için somut adım bekleniyor.

Engelliler Konfederasyonu'nun 52 ilde yerel engelli meclisleri kurulması hedefiyle yürütmekte olduğu Türkiye Engelliler Meclisine Doğru projesi kapsamında başlatılan kampanyada imza ve sosyal medya desteği isteniyor. 

Kampanyaya Change.org'dan http://chng.it/7vmpvynwrQ adresinden imza vererek ya da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası boyunca "2022 ve 2828 sayılı kanunların değişmesini istiyoruz!" diyerek #EngellilerHaftası #KutlamakYetmez #EngellilerİçinYasalarDeğişmeli hastagleriyle ve @ailevecalisma @EngelliveYasli @TBMMresmi @ZehraZumrutS @Ahmet_Erdem60 adreslerini etiketleyerek destek olabilirsiniz. 

Engelliler Konfederasyonu'nun açıklaması şöyle; 

“Bir Tek Sözün Yeter! Engellilerin Hayatına Değer!” kampanyamıza destek olur musunuz?

Yüzbinlerce engellinin yaşamını doğrudan etkileyecek 2022 ve 2828 sayılı kanunlarda değişiklik talep ediyoruz. Şu an ilgili meclis komisyonlarında bizim taleplerimizle çok benzer tam 9 kanun teklifi bulunuyor ama özellikle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ve TBMM'nin somut adım atması gerekiyor. 

Bir İmza!

Gündem oluşturmak için şimdiye kadar çeşitli çalışmalar yaptık, halihazırda change.org üzerinden başlatmış olduğumuz imza kampanyası sürmekte, çok fazla imzaya ihtiyacımız var, dikkate alınmak için! Üyelerinize, gönüllülerinize, takipçilerinize imza çağrısında bulunmak ister misiniz? İmza linki: http://chng.it/7vmpvynwrQ

Bir Tweet! 

10-16 Mayıs Engelliler Haftası boyunca Twitter'da olacağız.

Bir tweet de siz atmak ister misiniz?

#EngellilerHaftası #KutlamakYetmez #EngellilerİçinYasalarDeğişmeli

2022 ve 2828 sayılı kanunların değişmesini istiyoruz! @ailevecalisma @EngelliveYasli @TBMMresmi @ZehraZumrutS @Ahmet_Erdem60

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.