Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

İnsan Hakları Okulu Başlıyor

Güncelleme Tarihi 21.01.2019

OHAL KHK'leriyle işinden edilen bir grup akademisyen ve insan hakları savunucusunun yan yana gelerek organize ettiği İnsan Hakları Okulu (İHO) Şubat ayında alternatif bir alan olarak herkese merhaba diyecek. 

AB Delegasyonu Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA) tarafından desteklenen ve internet üzerinden yürütülen bir insan hakları programı olan İHO, her sene 4 dönem olarak açılacak ve 6 haftalık periyotlarda katılımcılarla buluşacak. Uzaktan eğitim kullanılarak yürütülecek atölyelere katılım ise ücretsiz olacak. 

İHO'nda en az 6 atölye takip eden herkes katılım belgesi de alabilecek. Lisans mezunlarının başvurabildiği programa sivil toplum örgütlerinde gönüllü ve veya profesyonel olarak çalışanlar ise mezuniyet şartı olmaksızın başvurabilecek. 

İnsan hakları akademisini sivil topluma taşımayı ve sivil toplumdan beslenerek insan hakları çalışmalarını hem teorik hem de pratik bağlamda geliştirmeyi ve derinleştirmeyi amaçlayan okulun atölyelerinin ilk dersi 11 Şubat 2019’da düzenlenecek.

Atölyelere başvurmak isteyenler için başvurular 14-27 Ocak 2019 tarihleri arasında http://insanhaklariokulu.org/basvuru/view.php?id=10688 adresi üzerinden gerçekleştirilecek. 

Okul ve proje hakkında detaylı bilgi almak için http://insanhaklariokulu.org adresini ziyaret edebilirsiniz. 

 

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.