TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Kazdağı İnteraktif Haritası Yayında

Güncelleme Tarihi 24.03.2020

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, Kazdağları ve Edremit Körfezi’nde biyolojik çeşitliliğin korunması ve biyolojik çeşitliliği tehdit eden projeler ve bu projelere karşı devam eden ekoloji mücadeleleri konusunda farkındalık için interaktif bir harita yayınladı. 

Derneğin, GEF/SGP Türkiye tarafından desteklenen Kazdağları Biyoçeşitliliği Koruma Hafızası Projesi kapsamında hazırlanan harita, zengin bir biyoçeşitliliğe sahip olan bölgenin dijital arşivini oluştururken aynı zamanda bölgeyi tehdit eden unsurlara karşı verilen mücadeleyi göz önüne seriyor. 
 
 
ÇED raporlarına erişebiliyor
 
Harita aracılığıyla bölgede yapılması planlanan/planlanmakta olan ya da halihazırda var olan enerji/maden projelerine ve bu projelerin detaylarına, biyoçeşitlilik alanlarına, ÇED raporlarına erişebilir aynı zamanda bu projelere karşı ortaya çıkan toplumsal hareketleri takip edebilmek mümkün.
 
İnteraktif harita, ‘Yerelden Hikâyeler’ başlığı altında Kazdağları ve yöresindeki yaşayan kişilerin doğa ve kültür bağlamında ortaya çıkmış hikâyelerine de yer verecek. 
 
Kullanıcıların katkı ve eleştirilerine de açık olan ve interaktif kurgulanan harita düzenli olarak güncelleniyor. 
 
Haritaya http://www.kazdagim.com/interaktif-harita/  adresinden ulaşabilirsiniz. 
 
*Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarındandır. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.