Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Merak Edin ve Yola Çıkın

Güncelleme Tarihi 07.05.2019

Eğitim Reformu Girişimi (ERG) geçtiğimiz Nisan ayında merakın eğitimdeki önemi temasıyla düzenlediği 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı'nın ardından "Merak Edenler Atasözleri" kitabını yayınlandı. 

Eğitim Reformu Girişimi (ERG), konferans öncesinde öğrenmenin en önemli bileşenlerinden biri olan merakın, kültürümüzde ne kadar az yer bulduğuna dair farkındalık yaratmak için sosyal medya kanalları üzerinden bir kampanya başlatmış ve konferansı da bu tema üzerine kurgulamıştı. 

Kitapta akademisyenler, yazarlar ve eğitimciler tarafından incelenen sözler Furkan Birgün, Cem Dinlenmiş, Merve Atılgan, Gökçe İrten, Ethem Onur Bilgiç gibi sanatçıların çizimleriyle birlikte yer alıyor.

 

Merak Edenler temasıyla gerçekleşen 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı sonrası yayımlanan kitapta ise iki binin üzerinde merakla ilgili özlü söz yer alıyor. ERG, kitabın herkesçe indirerek sınıfta, okulda, evde, merakın kendine yer bulduğu her köşede kullanılması için de çağrı yapıyor. 

"Merak zihnin can suyudur"

"Kuş kanadıyla, insan merakıyla uçar"

"Meraksız soru, sorusuz düşünce olmaz"

"Merak, yola çıkmaktır"

Kitabın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.