TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Merak Edin ve Yola Çıkın

Güncelleme Tarihi 07.10.2019

Eğitim Reformu Girişimi (ERG) geçtiğimiz Nisan ayında merakın eğitimdeki önemi temasıyla düzenlediği 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı'nın ardından "Merak Edenler Atasözleri" kitabını yayınlandı. 

Eğitim Reformu Girişimi (ERG), konferans öncesinde öğrenmenin en önemli bileşenlerinden biri olan merakın, kültürümüzde ne kadar az yer bulduğuna dair farkındalık yaratmak için sosyal medya kanalları üzerinden bir kampanya başlatmış ve konferansı da bu tema üzerine kurgulamıştı. 

Kitapta akademisyenler, yazarlar ve eğitimciler tarafından incelenen sözler Furkan Birgün, Cem Dinlenmiş, Merve Atılgan, Gökçe İrten, Ethem Onur Bilgiç gibi sanatçıların çizimleriyle birlikte yer alıyor.

 

Merak Edenler temasıyla gerçekleşen 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı sonrası yayımlanan kitapta ise iki binin üzerinde merakla ilgili özlü söz yer alıyor. ERG, kitabın herkesçe indirerek sınıfta, okulda, evde, merakın kendine yer bulduğu her köşede kullanılması için de çağrı yapıyor. 

"Merak zihnin can suyudur"

"Kuş kanadıyla, insan merakıyla uçar"

"Meraksız soru, sorusuz düşünce olmaz"

"Merak, yola çıkmaktır"

Kitabın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.