TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Pandemide Aynı Gemide Değiliz

Güncelleme Tarihi 01.06.2020

Salgın dışındaki “normal” zamanda da haklara erişimde sorun yaşayan ve yaşam hakkı başta olmak üzere hakları ihlal edilen LGBTİ+ gruplar pandemi sürecinde ciddi sorunlarla karşılaşıyor. LGBTİ+’ların pandemiyi nasıl yaşadıklarını Kaos GL’den Yıldız Tar ile konuştuk. 

COVID-19 salgınında çeşitli önlemler alınırken herkesin kendi OHAL’ini ilan etmesi olarak devam eden süreçte evde kalamayıp çalışmak zorunda olanlar, derin yoksulluk içindekiler, sokak ekonomisiyle geçinenler, engelliler, mülteciler başta olmak üzere kırılgan kesimler pandemiden “daha fazla” etkilenmeye devam ediyor. Bu kırılgan gruplardan biri de LGBTİ+’lar..  
 
 
KAOS GL medya ve iletişim direktörü Yıldız Tar, herkesin aynı gemide olmadığının altını çizerken, koronavirüs günlerinde de nefret kampanyalarının da hedefi haline LGBTİ+’ların sağlıktan istihdama pek çok başlıkta sorun yaşadığını anlattı.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.