Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Pedallar ‘Ekolojik Kütüphane’ için çevriliyor

Güncelleme Tarihi 18.04.2018

İstanbul’daki okullarda çocuklarla buluşup “Tohum Ekim Atölyesi”, “Bisikletli Yaşam Atölyesi”, “Hayalimdeki Yolculuk Atölyesi” gibi etkinlikler düzenleyen ve ekolojik bir girişim olan Bisikletli Sahaf, 2015’te sosyal sorumluluk projesi olarak başladığı “Ekolojik Kütüphane” çalışmalarını sürdürüyor.

Bugüne kadar 4 okula ekolojik kütüphane kuran Bisikletli Sahaf grubu bu kez Bayrampaşa’da bulunan Ülkü İlköğretim Okulunda kütüphane oluşturmak için tekrar pedallara sarıldı.

Bisikletli Sahaf grubu, insanlarla ağırlıklı olarak sosyal medya üzerinden iletişime geçiyor ve kitap bağışlamak isteyenlerin adreslerine bisikletle gidiyor. Kitapları aldıktan sonra ise bu kitapları ihtiyacı olan okullara yine bisikletle ulaştırıyor. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan bisikletliler, kütüphane kurma sürecinde çocuklara sunum da yapıyor.

Ekolojik Kütüphane’nin kurulmasına katkı sunanlar arasında görme engellilerin oluşturduğu Eşpedal Derneği’nin Kurucu Başkanı Mustafa İşçier de yer alıyor.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.