Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Renginin Farkına Var!

Güncelleme Tarihi 07.09.2018

Roman toplumuna yönelik ‘Renginin Farkına Var’ adıyla yeni bir kampanyaya başlayan Ian F. Hancock Roman Arşiv ve Dokümantasyon Merkezi kampanya kapsamında bir klip çekti. Video, hem Roman gençlerini motive etmeyi hem de toplumun Romanların sorunlarına dair hassasiyetlerini arttırmayı amaçlıyor. 

Videoda Türkiye’de yaşayan ve politik, sosyal ve kültürel alanlarda başarı kazanmış Roman aktivist, politikacı, müzisyen ve sporcular yer alıyor.Roman gençlerinin sosyal ve kültürel hayata katılımlarını arttırmak için çalışmalar yürüten Merkez, video aracılığıyla  özellikle Roman gençlere, imkansızlıklar içinde dahi her şeyi başarmanın mümkün olduğu mesajını veriyor. Roman gençlerinin sosyal ve kültürel hayata katılımlarını arttırmak için çalışmalar yürüten Merkez, aynı zamanda Türkiye'de sivil toplum desteği ile kurulmuş ilk Roman kültürü araştırma merkezi olma özelliğini de taşıyor.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.