Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Şiddeti kedinin gözünden anlatan klip: ‘Tekir’in gözü

Güncelleme Tarihi 20.02.2018

Hayvanlara yönelik giderek artan şiddet olaylarına dikkat çekmek isteyen İzmirli iki genç, bir kedinin gözünden şiddeti anlatan ‘Tekir’in gözü’ isimli bir klip çekti.

haber fotoğrafı

Hayvanlara karşı şiddete durdurulmasını isteyen gitarist Gökhan Özden ve yönetmen Burak Alanyalı bu konuyu işleyen bir klip hazırladı.

Sokak hayvanlarına yönelik artan şiddetten etkilendiğini söyleyen Gökhan Özden, solist Berke Berkay Özen ile birlikte Pislick Kedi grubunu kurdu.

Haksızlıklar bir kedinin gözünden anlatılıyor

DHA’ya konuşan Özden, söz ve müziği kendisine ait olan ‘Tekir’in gözü’ adlı şarkıya klip çektiklerini belirterek klipte kedinin gözünden şiddeti anlattıklarını kaydetti ve şunları söyledi:

Bu kliple şiddetin her türlüsüne karşı çıkmak istedik. Kendimi en iyi müziğimle ifade edebildiğim için bu çalışmayı hazırladık. Klipte bir kedinin gözünden, bir gece boyunca yaşanan haksızlıklar anlatılıyor. Ülkemizde şiddeti uygulayanlar akıl sağlıklarının yerinde olmadığını söylüyor, cezalandırılmıyor. Bu insanlar tedaviye alınsın istiyoruz. Klibimizde sadece sokak hayvanları değil, kadına ve savunmasız bir bireye karşı uygulanan şiddet de konu alındı.

‘İşkenceyi konuşmak yetmiyor, konuya değinmek istedik’

Burak Alanyalı AC ve DC isimli kardeş kedilerinden birine klipte rol verdiğini belirterek “Kedim AC’nin gözlerinden dünyayı göstermek istedik. Adaletin tecelli etmesini esprili bir şekilde anlattık. Daha önce de içinde mesaj bulunan çalışmalarımız olmuştu. Rock müziğin de felsefesinde barış var” diye konuştu.

Klibi, tamamen kendi imkanlarıyla küçük bir ekiple 5 günde tamamladıklarını kaydeden Alanyalı, Youtube’a yüklenen klibin, 2 hafta içinde binden fazla kez izlendiğini ifade etti.

Alanyalı, “Şiddet acı bir gerçek. Sokak hayvanlarına yapılan işkence çok acı. Konuşmak yetmiyor, kendi dilimizle bu konuya değinmek istedik” dedi.

"Tekir'in gözü"nü izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gazete Karınca

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.