TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Süryanilere Ait Somut Olmayan Kültürel Miras Sitesi Yayında

Güncelleme Tarihi 10.06.2020

Mardin ve çevresinde "Süryani Somut Olmayan Kültürel Mirasının Belgelenmesi ve Yaygınlaştırılması" projesinin internet sayfası kullanıma açıldı. 

Proje, Mardin bölgesindeki Süryani topluluğun kültürel pratikleriyle ilgili bilginin derlenmesi ve yaygınlaştırılması, ayrıca aynı topluluğun somut mirasına yönelik risklerin değerlendirilmesi yoluyla somut olmayan değerlerin korunmasını hedefliyor. 
 
 
Web sayfasında somut olmayan kültürel miras, somut kültürel miras ve çocuklar için kültürel miras başlıkları yer alıyor. 
 
Projenin kapsamında somut olmayan mirasla ilgili de yayınlar hazırlandı. Süryani somut olmayan kültürel mirasına bu mirası tehdit eden tehlikelere ve korunması için önerilere dair ayrıntılı bilgiler içeren üç kitapçıkla birlikte bir de çocuk kitabı hazırlanıyor.
 
İnternet sayfasına https://intangiblesyriac.org/index_TR.php adresinden ulaşabilirsiniz. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.