Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

Child Right Soldiers - Çocuk Asker Kullanılmasına Son Koalisyonu  

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
Çocuk Asker Kullanılmasına Son Koalisyonu, önde gelen uluslararası insan hakları ve insani yardım kuruluşları tarafından Mayıs 1998'de kurulmuştur. Uluslararası koalisyon, çocuk asker kullanımını izleyen en önde gelen uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

Amaçlar ve Çalışma Şekli

Koalisyon, erkek ve kız çocukların asker olarak toplanmasını ve kullanılmasını sona erdirmek, bu çocukların askerliklerinin sona erdirilmesini ve içinde bulundukları topluma yeniden kazandırılmalarını sağlamak için çalışır.
Bu hedefleri gerçekleştirmek için aşağıdaki üç alanda çalışmaktadır.

  • Araştırma ve İzleme
  • Savunuculuk ve Toplumun Eğitimi
  • Ağ Oluşturma ve Kapasite Geliştirme

Üyelik Kriterleri

Koalisyona katılmak isteyen bireyler ya da ulusal kuruluşlar, devam eden kampanya ve toplantı detaylarını öğrenmek için kendilerine en yakın ulusal koalisyona başvurabilirler. Ulusal veya uluslararası kuruluşlar, eğer kendi bölgelerinde çalışan bir bölgesel koalisyon varsa, katılım için buraya müracaat edebilir. Dünya çapında birçok ülkede faaliyet gösteren uluslararası kuruluş ya da ağ, resmî olarak koalisyona katılmak isterse, koalisyon yöneticisine başvuruda bulunmalıdır.

İletişim 

E-posta: [email protected]   

Web sitesi: https://www.child-soldiers.org 

Twitter: https://twitter.com/childsoldiersin 

Facebook: https://www.facebook.com/childsoldiersinternational/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCCInxwg6t8BXLRlFWGMOLhg 

İlgili İçerikler
Image
STGM Destekleri

STGM Destekleri

STÖ’lerin ve gönüllülerin hem gündelik hem de yapısal ihtiyaçları göz önünde bulundurarak yapılandırdığımız destekleri inceleyebilirsiniz.