Ana içeriğe atla
Image
Faaliyet
Share

Akademi-STK İşbirliği Çalıştayına Katıldık

25.06.2019
Van Akademisyenler Derneği tarafından akademi ile sivil toplum arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla Akademi-STK İşbirliği Çalıştayı düzenlendi.    Sivil Toplum Sektörü - Yerel STK’lar Hibe Programı tarafından desteklenen “Akademisyenler ile STK’ların Buluşması" Projesi kapsamında 22-23 Haziran tarihlerinde düzenlenen çalıştaya STGM'yi temsilen Sivil Toplum Politikalar Koordinatörümüz Zafer Çeler katıldı. 
Van Akademisyenler Derneği tarafından akademi ile sivil toplum arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla Akademi-STK İşbirliği Çalıştayı düzenlendi. 
 
Sivil Toplum Sektörü - Yerel STK’lar Hibe Programı tarafından desteklenen “Akademisyenler ile STK’ların Buluşması" Projesi kapsamında 22-23 Haziran tarihlerinde düzenlenen çalıştaya STGM'yi temsilen Sivil Toplum Politikalar Koordinatörümüz Zafer Çeler katıldı. 

Bitlis, Muş, Van ve Hakkari'de çalışma yürüten STÖ'lerden temsilcilerin katıldığı çalıştayda Sivil Toplum Politikalar Koordinatörümüz Çeler, Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projesi altında yürütülen STÖ-Akademi İşbirliği Programı hakkında bilgi verdi. 

Çeler, çalıştayda ilk olarak STGM'nin yürütmekte olduğu faaliyetler hakkında bilgi verdi ve STÖ Kaynak Merkezi'nin örgütlerin ihtiyaç duyduğu alanlarda yanlarınlarında olmak üzere tasarlandığını anlattı. Katılımcılara STÖ Kaynak Merkezi'nden nasıl yararlanabileceğini de aktaran Çeler, geçtiğimiz Mayıs ayında hayata geçirilen STÖ-Akademi İşbirliği Programı'nın ise sivil toplum örgütlerinin katılımcı demokraside daha aktif rol alabilmeleri ve daha yetkin kurumlar olarak işlemesini sağlamak amacıyla tasarlandığını söyledi. 

Toplam bütçesi 90 bin Avro olan  ve hak temelli yaklaşımla çalışma yürüten STÖ’lerle akademi arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla tasarlanan STÖ-Akademi İşbirliği Programı  destek programında örgütler maksimum 3 bin Avroya kadar destekleniyor. 

STÖ- Akademi İşbirliği Destek Programı hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bakınız. 

İlgili Dosyalar:

  1. BAŞLIK YOK [JPG] [5.54M]
  2. BAŞLIK YOK [JPG] [5.54M]
Share
İlgili İçerikler