Ana içeriğe atla
Image
STGM'den Duyuru
Share

ALIPH Vakfı Kültürel Miras Destek Programı: COVID-19 Acil Destekleri

02.07.2020
Çatışma alanlarındaki kültürel mirasın korunmasına yönelik çalışmaları, tüm dünyada önleyici tedbirleri, acil durum müdahalelerini ve somut çatışma sonrası rehabilitasyon projelerini finanse eden ve acil yardım çalışmalarını destekleyen ALIPH Vakfı, COVID-19 salgını karşısında miras koruma sektörünü destekleme programını duyurdu.   Program başvuruları 1 Mayıs 2020 tarihinden beri açık ve halen devam ediyor. 
Çatışma alanlarındaki kültürel mirasın korunmasına yönelik çalışmaları, tüm dünyada önleyici tedbirleri, acil durum müdahalelerini ve somut çatışma sonrası rehabilitasyon projelerini finanse eden ve acil yardım çalışmalarını destekleyen ALIPH Vakfı, COVID-19 salgını karşısında miras koruma sektörünü destekleme programını duyurdu. 
 
Program başvuruları 1 Mayıs 2020 tarihinden beri açık ve halen devam ediyor. 
Program için önerilen destek mekanizmalarının, öngörülebilir uzun vadeli geçişleri dikkate alırken acil ihtiyaçları karşılaması bekleniyor. 
 
Kültürel miras alanındaki yerel aktörler için COVID-19 pandemisinden etkilenen çatışma veya çatışma sonrası alanlarda tamamlayıcı bir destek mekanizması oluşturan Vakfın destekleri şöyle;
  • En savunmasız kuruluşların krizi aşmalarına, dijital araçları benimsemelerine veya acil önleyici koruma önlemleri almalarına yardımcı olacak mali destek.
  • Bu kuruluşların personelinin mevcut veya planlanan çevrimiçi akademik veya mesleki eğitimlere erişmesini sağlamak için mali destek.
Programa,
  • Kültürel mirasın korunmasından, korunmasından ve geliştirilmesinden sorumlu kamu kurumları (müzeler, kütüphaneler, miras alanlarını yöneten kurumlar vb.)
  • Kültürel mirasın korunması, korunması ve geliştirilmesinden sorumlu özel kuruluşlar (STK'lar, vakıflar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, hayır kurumları, dernekler, küçük el işi işletmeler vb.) başvurabilir. 

Detaylı bilgi için: https://www.aliph-foundation.org/

Share
İlgili İçerikler