Ana içeriğe atla
Image
Faaliyet
Share

BİRLİKTE Destek Programı Buluşmaları Çevrimiçi Devam Ediyor

14.04.2020
STGM BİRLİKTE Yerel STÖ’ler Kurumsal Destek Programı Ekibi, COVID-19 sürecinde 41 yararlanıcı örgütüyle STÖ buluşmasını dijital ortamda 8-10 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdi.   Buluşmalarda örgütlerin COVID-19 dönemini nasıl geçirdikleri, karşılaştıkları sorunlar ve ürettikleri çözümler, hedef kitlelerinin değişen ihtiyaçlarının ne olduğu ve bu ihtiyaçlara nasıl cevap verdikleri toplantılarda konuşuldu. 
STGM BİRLİKTE Yerel STÖ’ler Kurumsal Destek Programı Ekibi, COVID-19 sürecinde 41 yararlanıcı örgütüyle STÖ buluşmasını dijital ortamda 8-10 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdi.
 
Buluşmalarda örgütlerin COVID-19 dönemini nasıl geçirdikleri, karşılaştıkları sorunlar ve ürettikleri çözümler, hedef kitlelerinin değişen ihtiyaçlarının ne olduğu ve bu ihtiyaçlara nasıl cevap verdikleri toplantılarda konuşuldu. 
 
Örgütlerin tematik alanlarına göre beş grup olarak gerçekleştirilen toplantılarda, salgın sürecinde hedef kitlenin değişen ihtiyaçlarına yanıt vermek için dayanışmanın, farklı kuruluşlarla işbirliği yapmanın önemi ve dijital ortamları kullanma ihtiyacı öne çıkan başlıklar oldu. Bu buluşmalar yaşanan yeni dönemde örgütlerin kurumsal sürdürülebilirlikleri, kapasite gelişimleri ve hedef kitlelerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için gereksinim duydukları kaynakları ve kaynak geliştirme araçlarını tartışmalarına da olanak sağladı.
 
Toplantıların sonunda örgütler bir araya gelmenin güçlendirici olduğunu ifade ederken, birbirlerinden öğrenme fırsatı yakaladıklarını da belirtti. Toplantıda ortaya çıkan beklenti ve ihtiyaçlar doğrultusunda Birlikte Program Ekibi önümüzdeki günlerde kapsamlı bir Kaynak Geliştirme Eğitim Serisi planlanıyor.
 
Uzaktan eğitim yoluyla düzenlenecek bu kapasite geliştirme çalışmalarının örgütlerin olağanüstü koşullarda kaynak yaratma olanaklarının yanı sıra örgütler arasında dayanışma, iletişim, karşılıklı öğrenme ve işbirliği imkanlarını desteklemesi hedefleniyor. 
Share
İlgili İçerikler