Ana içeriğe atla
Image
Birlikte eğitimleri ve STÖ buluşmaları
Share

Birlikte Programında Emeği Geçenler

15.03.2021
2017-2020 tarihleri arasında Birlikte programında pek çok kişin emeği geçti. Birlikte ekibini oluşturanlar;
Image
Tuğçe Bahadır Cankara

Tuğçe Bahadır Cankara-Proje Koordinatörü

Lisans eğitimini ODTÜ İktisat bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise aynı üniversitenin Avrupa Çalışmaları programında tamamladı. Lisans yıllarında üniversite topluluklarında başladığı sivil toplum hayatına çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü çalışmalarda bulunarak devam etti.

2008 yılında Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve STGM tarafından uygulanan hibe programlarında bağımsız uzman olarak çalışmaya başladı. 2010- 2015 döneminde STGM hibe programları yöneticisi olarak programların tasarım, uygulama ve izleme süreçlerini yönetti.

2015-2017 döneminde Avrupa Birliği'nin sivil toplum için bölgesel bir destek aracı olan TACSO Programı ile işbirliği içine giren STGM'de Kaynak Merkezi ekibinde görev aldı. Hali hazırda, 2017 yılında uygulaması başlayan ve yerel sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesini amaçlayan bir alt-hibe destek programı olan BİRLİKTE'nin proje koordinatörlüğünü yürüttü.

Image
Akça  Şaylan

Akça Şaylan-Hibe ve Finans Koordinatörü

Image
Aysun Telek

Aysun Telek-Kurumsal Gelişim Programı Koordinatörü

2000 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden, 2007 yılında ODTÜ Felsefe Uygulamalı Etik Yüksek Lisans Programı’ndan mezun oldu. 2001-2018 yılları arasında Türkiye Kalite Derneği’nde sırasıyla Etkinlik Sorumlusu, Eğitim Sorumlusu, Eğitim ve Etkinlikler Koordinatörü ve Genel Sekreter olarak çalıştı. KalDer’de çalıştığı süre boyunca "Ulusal Kalite Ödülü" sürecinde değerlendiricilik yaptı ve Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Lisans Programı’nda Toplam Kalite Yönetimi dersini yürüttü.

2018 yılında STGM-Birlikte Programı’nda Kurumsal Gelişim Programı Koordinatörü olarak çalışmaya başlayan Aysun Telek, 2018-2019 güz döneminde Başkent Üniversitesi Kalite Mühendisliği Yüksek Lisans Programı’nda Toplam Kalite Yönetimi dersi verdi.

Telek, bilgi ve deneyimlerini kendi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmaktadır.

Image
Ezgi Kocaadam

Ezgi Kocaadam-Proje Asistanı

BİRLİKTE: Yerel STÖ’ler için Kurumsal Destek Programı’nda Proje Asistanı olarak görev alan Ezgi Kocaadam, ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını KU Leuven Üniversitesi’nin İktisat Bölümü’nde tamamladı. 2017-2018 döneminde Bilkent Üniversitesi’nde Finans Yüksek Lisansı’na devam ederken araştırma ve öğretim asistanlığı yaptı.

Image
Gülbanu Altunok

Gülbanu Altunok-Mentor

ODTÜ İşletme Bölümü'nden lisans derecesini alan Gülbanu Altunok, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Bilkent Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde tamamladı.

Bilkent Üniversitesi ve ODTÜ'de Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ile Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları programında dersler veren BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler İçin Kurumsal Destek Programı mentorlerinden Altunok, ODTÜ'de 2007-2011 yılları arasında AB 6'ncı Çerçeve Programı kapsamında yürütülen "Quality in Gender+ Equality Policies" ve 2013-2017 arasında AB 7'nci Çerçeve Programı kapsamında yürütülen "Effective Gender Equality in Research and the Academia (EGERA)" projelerinde araştırmacı olarak çalıştı. 

Toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın hareketi, siyasal kuram ve toplumsal hareketler üzerine çalışmalar yürüten Altunok, 2018 Ağustos ayından 2020 Kasım ayına kadar Birlikte Programı'nda mentor olarak çalıştı. 

Image
Nevzat Kıraç

Nevzat Kıraç-Mentor

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde tamamladı. Bir süre insan hakları alanında çalışan sivil toplum örgütlerinde profesyonel olarak yer aldıktan sonra AB ve diğer donörlerin açtığı hibe programlarında proje izleme ve değerlendirme uzmanı olarak çalıştı.

STGM'nin çalışmalarında hibe izleme ve değerlendirme uzmanı olarak yer aldı. Suriyeli mültecilerle çalışan sivil toplum örgütlerine yönelik kapasite geliştirme programında çalıştı.

Kıraç, BİRLİKTE: Yerel STÖ’ler için Kurumsal Destek Programı'nda kurumsal gelişim uzmanı olarak çalıştı.

Image
avatar kadın

Zehra Tosun-Mentor

Image
Zeynep Atay

Zeynep Atay-Mentor

Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü'nden lisans, Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden ise yüksek lisans derecesini aldı. Bir süre profesyonel çevirmenlik yaptı. Ardından sivil toplum örgütlerinde profesyonel olarak çalışmaya başladı. Özel olarak STÖ’ler için kapasite geliştirme, AB hibe programlarında hibe yönetimi ve izleme, STÖ’ler için kurumsal kapasite gelişimi alanlarında uzmanlaştı.

STGM – BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı'nda mentor olarak çalıştı ve 9 STÖ’ye kurumsal kapasite geliştirme desteği sundu.

Share
İlgili Eğitim
İlgili İçerikler