Ana içeriğe atla
Image
COVID-19
Share

COVID-19 Mücadelesinde STÖ'leri Dinliyoruz

27.03.2020
Son günlerde sivil toplumun gündeminde hepimizin hayatını önemli oranda değiştiren ve tüm dünyanın yoğun bir mücadele verdiği COVID-19 pandemisi var. Önce Çin'in hemen ardından ise tüm Dünyanın gündemine giren Koronavirüs hastalığı salgını Sağlık Bakanlığı'nın 11 Mart'taki açıklamasının ardından Türkiye'nin de gündeminde...   Kaygı ve korku seviyemizin oldukça yüksek olduğu bu zorlu günlerde birlikte düşünmek ve eyleme geçmek, yan yana olmak ve dayanışmak ise önemli ihtiyaçlarımız arasında yer alıyor. Biz de bu nedenle, Koronavirüs hastalığı salgınıyla mücadelede STÖ'lerin deneyimlerini ve görüşlerini dinliyoruz. Kriz ortaya çıkar çıkmaz oldukça hızlı bir biçimde üretilen önlem ve uygulamalara yanıt veren sivil toplumun bu deneyimleri, tüm ülke için son derece değer taşıyor ve daha fazla duyulmayı hak ediyor.    Bu nedenle COVID-19 pandemisiyle mücedele sürerken sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını dinlemeye, duyurmaya ve yaygınlaştırmaya çalışacağız. 
 

Son günlerde sivil toplumun gündeminde hepimizin hayatını önemli oranda değiştiren ve tüm dünyanın yoğun bir mücadele verdiği COVID-19 pandemisi var. Önce Çin'in hemen ardından ise tüm Dünyanın gündemine giren Koronavirüs hastalığı salgını Sağlık Bakanlığı'nın 11 Mart'taki açıklamasının ardından Türkiye'nin de gündeminde...

Kaygı ve korku seviyemizin oldukça yüksek olduğu bu zorlu günlerde birlikte düşünmek ve eyleme geçmek, yan yana olmak ve dayanışmak ise önemli ihtiyaçlarımız arasında yer alıyor. Biz de bu nedenle, Koronavirüs hastalığı salgınıyla mücadelede STÖ'lerin deneyimlerini ve görüşlerini dinliyoruz. Kriz ortaya çıkar çıkmaz oldukça hızlı bir biçimde üretilen önlem ve uygulamalara yanıt veren sivil toplumun bu deneyimleri, tüm ülke için son derece değer taşıyor ve daha fazla duyulmayı hak ediyor. 

Bu nedenle COVID-19 pandemisiyle mücedele sürerken sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını dinlemeye, duyurmaya ve yaygınlaştırmaya çalışacağız. 

Bu hafta başında STÖ'lerin, pandeminin ortaya çıkardığı sorunlara dair çözüm önerilerini dinlemek üzere STGM özel yayınlarına başladık. İlk iki yayınımızda yönümüzü salgında yüksek risk grubunda yer alan ileri yaştaki kişiler için alınan önlemlere çevirdik. Bu yayınlara önümüzdeki günlerde devam edeceğiz ve salgınla ilgili diğer başlıklarda farklı konuklarla birlikte olacağız.

Yayınlarımızı youtube kanalımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. 

Facebbok: buff.ly/2PKeDcn

Twitter: buff.ly/2BGNxKu

LinkedIn: buff.ly/32g92gz

Instagram: https://buff.ly/2wwxctt

Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle...

Share
İlgili İçerikler