Ana içeriğe atla

AB 2003 İlerleme Raporu/ Dernek ve Vakıflarımıza İlişkin Maddeler

Kasım 2003’te yayınlanan dernekler ve vakıfların yasal konuları ilgilendiren maddelerin yer aldığı AB Türkiye 2003 yılı İlerleme Raporu’ndan sivil toplum kuruluşlarını (vakıf ve dernek) yakından ilgilendiren konular TÜSEV tarafından rapordan ayıklanarak alındı. ve Türkçe tercümesi ile birlikte bu rapor hazırlandı.
Yayın Yılı:
2003
Konu:
Sivil Toplum Örgütleri
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
TÜSEV
Share

5 Kasım 2003’te yayınlanan dernekler ve vakıfların yasal konuları ilgilendiren maddelerin yer aldığı AB Türkiye 2003 yılı İlerleme Raporu’ndan sivil toplum kuruluşlarını (vakıf ve dernek) yakından ilgilendiren konular TÜSEV tarafından rapordan ayıklanarak alındı. ve Türkçe tercümesi ile birlikte bu rapor hazırlandı.

Raporda TÜSEV’in üzerinde çalışmalar yaptığı ve karar makamlarına sunduğu dernek ve vakıf mevzuatları ile örgütlenme özgürlüğüne ilişkin önerilerin birçoğu AB Uyum Paketleri çerçevesinde dikkate alınarak ilgili mevzuatta değişiklikler yapıldığı belirtiliyor.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024