Ana içeriğe atla

Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerin Sağlık Riskleri ve Sonuçlarına Çok Sektörlü Yaklaşım  

Çocuk yaşta, erken ve zorla evliliklerin sağlık risklerine ve sonuçlarına odaklanan, sahada faaliyet gösteren ilgili tüm hizmet sunucular, kamu görevlileri, sivil toplum kuruluşu çalışanları ve akademisyenler ile gerçekleştirilen derinlemesine mülakatlar ve odak grup çalışmaları aracılığı ile ortaya çıkmış niteliksel araştırmanın sonuçları Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerin Sağlık Riskleri ve Sonuçlarına Çok Sektörlü Yaklaşım başlıklı raporda yayınlandı.
Yazar / Editör:
Dr. Arzu Köseli
Prof. Dr. Kezban Çelik
Yayın Yılı:
2020
Konu:
Çocuk
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
UNFPA Turkey (Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu)
Share
30.11.2020

Çalışmada çocuk yaşta, erken ve zorla evliliklerin sağlık yüklerini gözler önüne serilirken, konunun sağlık sektörü açısından ele alınması, yönetilmesi ve önlenmesine yönelik birçok öneri ve müdahale çok sektörlü yaklaşım içerisinde ele alıyor.

Araştırma kapsamında, ayrıca, çocuk yaşta evliliklerin nedenlerine, çocuk yaşta evliliklere dair ulusal ve uluslararası mevzuata ve güncel verilere de yer verildi.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Ağustos 2022