Ana içeriğe atla
Image
e-kütüphane
Share

E-Kütüphane

Türkiye’nin sivil alan öyküsü uzun yıllara ve birikime dayanıyor. Bu birikimden süzülen deneyimler ise kendisini bilgi üretmede gösteriyor. Derlediğimiz içerikleri e-kütüphane'de topluyoruz.

Türkiye’de her yıl farklı hak alanlarında çalışma yürüten sivil toplum örgütleri çeşitli projeler üretiyor, saha araştırmaları yapıyor ve buralardaki gözlemlerini, deneyimlerini ve çalışmalarının sonuçlarını raporlarla kayıt altına alıyor. 

STGM e-kütüphane'de Sivil Toplumun Ürettiği Bilgiyi Topluyoruz

STGM olarak LGBTİ+ örgütlerinden kadın örgütlenmelerine, engelli taban örgütlerinden yaşam savunucularına kadar sivil toplum içerisindeki çok sesliliği ve üretkenliği e-kütüphanemizde bir araya getirmeye çalışıyoruz.  Raporlar, yayınlar, araştırmalar, söyleşiler STGM e-kütüphane'de yer alıyor.  Sivil toplumun çalışmalarını yaygınlaştırmak ve farklı alanlarda çalışan örgütlerin seslerinin sivil alanda görünür olmasını sağlamak hedefiyle de e-kütüphanemizi düzenli olarak güncelliyoruz. 

Türkiye’nin sivil alandaki üretkenliğinin bir göstergesi olarak kurguladığımız e-kütüphanemize çalışmalarınızı, doküman ve raporlarınızı [email protected] adresinden bize ulaştırabilirsiniz.