Skip to main content
Image
beraberiz
Share

LGBTİ+’lara Yönelik Nefret Söylemine Karşı #Beraberiz İmza Kampanyası

09.02.2021
Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan yeni rektöre karşı yükselen itirazlar, LGBTİ+'lara artan nefret söylemi ve demokratik teamüllere aykırı diğer gelişmelere karşısında bir araya gelen sivil toplum örgütleri beraberiz.org adlı bir web sitesi açarak “Beraberiz, vardık, varız, var olacağız!” sloganıyla bir imza kampanyası başlattı.

Kampanya çağrı metni şöyle; 

Beraberiz, Vardık, Varız, Var Olacağız

“Biz eşitlik, adalet, özgürlük ve haklarımız için mücadele eden sivil toplum örgütleri olarak, 1 Ocak itibari ile Boğaziçi Üniversitesi Rektör atanma süreci sonrasındaki gelişmeleri takip ediyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere anayasal demokratik haklarını kullananlara polis şiddeti, gözaltı ve tutuklamalar, LGBTİ+’lara üst düzey kamu görevlilerinin öncülük ettiği nefret kampanyaları ve Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü’nün kapatılması hiçbir koşulda meşru değildir ve kabul edilemez. Öğrencilerin demokratik üniversite taleplerinin yanındayız. LGBTİ+’ların hak mücadelesi hepimizin mücadelesidir.

Yetkilileri LGBTİ+’lara nefret söyleminden vazgeçmeye, LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü’nün kapatılması kararından geri dönmeye, polis şiddeti ve gözaltıları sonlandırmaya ve tutuklanan öğrencileri serbest bırakmaya çağırıyoruz.”

İmza kampanyasına www.beraberiz.org sayfasından destek verilebiliyor.

Related Contents