Ana içeriğe atla
Image
Haber yatay görseli
Share

Kamu Harcamaları İzleme Platformu Kuruldu

28.06.2010
Hak temelli çalışan 30 STK tarafından kurulan Kamu Harcamaları İzleme Platformu’nun amacı kamu harcamalarını izlemek ve bu harcamalar içinde sosyal harcamaların payının, etkinliğinin ve sosyal hizmetlerin kalitesinin artmasına katkıda bulunmak için savunuculuk yapmaktır. Gerçekleştirilen yoğun eğitimlerden sonra, Ocak 2010’da yapılan 1. Kamu Harcamalarını İzleme Kampı süresince sosyal koruma, çocuk, gençlik, engelli ve askeri alanlara yönelik kamu harcamalarını izlendi. Elde edilen sonuçlar biraraya getirilerek milletvekillerine mektup olarak yollandı. Milletvekillerine yollanan mektup, kuruluş hikayesi ve diğer bilgilere www.kahip.org  ya da www.kamuharcamalariizlemeplatformu.org adresinden ulaşılabilmektedir. Platformun email adresi: [email protected]

Hak temelli çalışan 30 STK tarafından kurulan Kamu Harcamaları İzleme Platformu’nun amacı kamu harcamalarını izlemek ve bu harcamalar içinde sosyal harcamaların payının, etkinliğinin ve sosyal hizmetlerin kalitesinin artmasına katkıda bulunmak için savunuculuk yapmaktır.

Gerçekleştirilen yoğun eğitimlerden sonra, Ocak 2010’da yapılan 1. Kamu Harcamalarını İzleme Kampı süresince sosyal koruma, çocuk, gençlik, engelli ve askeri alanlara yönelik kamu harcamalarını izlendi. Elde edilen sonuçlar biraraya getirilerek milletvekillerine mektup olarak yollandı.

Milletvekillerine yollanan mektup, kuruluş hikayesi ve diğer bilgilere www.kahip.org  ya da www.kamuharcamalariizlemeplatformu.org adresinden ulaşılabilmektedir.

Platformun email adresi: [email protected]

Share
İlgili Eğitim
İlgili İçerikler