Ana içeriğe atla
Image
kültür meselesi
Share

Kültür Meselesi

10.05.2021
Her mesele, kaldırdıkça altında kendimizi gördüğümüz bir örtü gibi. Şimdi de insan ve kültür meselesinin altındaki kendimize bakacağız. 20 Mayıs 2021 Perşembe günü, saat 15.00’de Metin Bobaroğlu ile birlikteyiz. 

Yeni meselemiz, insan ve kültür meselesi.

“İnsan içine doğduğu kültürü farkına varmadan giyinir; farkına vararak giyindiği ise uygarlığa aittir” diyor Bobaroğlu. 

“Alışkanlıklar değil yöntemler söz konusu olduğunda uygarlık vardır. Uygarlık yöntem üzerine kuruludur, kültür ise alışkanlık. Bilinçli davranışlarımız genellikle yöntemli olanlardır… Kültür insan-doğa ilişkisinden doğar, uygarlık ise insan-insan ilişkisinden. İnsanlaştırılmış doğa kültür demektir”.

Bu bağlamda “Köylü neden dingindir de kentli sürekli savunmadadır?”

Bizden söylemesi bu mesele kaçmaz, haydi gelin. 

Webinara kayıt olmak için tıklayınız.

Metin Bobaroğlu

Katılım için: 

  • “Meseleler” webinarları zoom ortamında gerçekleşecek, katılım için internet bağlantısı, hoparlör ve mikrofon özelliklerine sahip bir cihaz yeterli olacaktır. 
  • Webinar 75 dk sürecektir.
  • Her webinarın duyurusunu bir hafta öncesinde STGM iletişim adreslerinde yayınlayacağız. 
  • Katılmak istediğiniz webinar için webinar duyurusunda paylaşılan bağlantıdan kayıt olmanız gerekecek. 
  • Kayıt bağlantısında yer alan First Name (Ad), Last Name (Soyad), e-mail address (e-posta adresi) bölümleri ile diğer soruları yanıtlayarak, Register (Kayıt Ol) kutusuna tıklayıp kaydınızı tamamlayabilirsiniz. 
  • E-posta adresinize bağlantı adresi ve diğer gerekli bilgileri içeren kayıt onayı sistem tarafından gönderilecektir. Oturum günü ve saatinde bağlantıya tıklayarak webinara bağlanabilirsiniz.
  • Webinara aynı anda 500 kişi katılabilmektedir. Kayıtlı katılımcı sayısının 500’i aşması durumunda oturum saatinde herhangi bir eleme olmaksızın ilk bağlanan 500 STÖ temsilcisinin webinar erişimi sağlanacaktır.

Sorularınız için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.