Ana içeriğe atla
Image
Haber yatay görseli
Share

Mülteciler ve Sığınmacılar İçin Avrupa Eylem Günü

04.05.2016
Avrupa Konseyi tarafından başlatılan ve koordine edilen gençlik kampanyası, Nefret Söylemine Hayır Hareketi (No Hate Speech Movement) kampanya destekçileri ve aktivistleri olarak 20 Haziran 2016 "Mülteciler ve Sığınmacılar için Avrupa Eylem Günü" etkinliği için çalışmalara başladık. Kampanya kapsamında Türkiye'den Gençlik Çalışmaları Derneği kampanyaya aktif destek vermektedir ve bu kapsamda 20 Haziran 2016'da ilgili Avrupa Gönü etkinliği için İstanbul'da ve diğer şehirlerde ortak etkinlik yapmayı planlamaktadır. Kampanyada yer almak isteyen dernek, vakıf, öğrenci kulüpleri vb. tüm STÖ'ler katkıda bulunmak üzere davet edilmektedir.

Avrupa Konseyi tarafından başlatılan ve koordine edilen gençlik kampanyası, Nefret Söylemine Hayır Hareketi (No Hate Speech Movement) kampanya destekçileri ve aktivistleri olarak 20 Haziran 2016 "Mülteciler ve Sığınmacılar için Avrupa Eylem Günü" etkinliği için çalışmalara başladık.

Kampanya kapsamında Türkiye'den Gençlik Çalışmaları Derneği kampanyaya aktif destek vermektedir ve bu kapsamda 20 Haziran 2016'da ilgili Avrupa Gönü etkinliği için İstanbul'da ve diğer şehirlerde ortak etkinlik yapmayı planlamaktadır.

Kampanyada yer almak isteyen dernek, vakıf, öğrenci kulüpleri vb. tüm STÖ'ler katkıda bulunmak üzere davet edilmektedir.

multeciler

Etkinlik yapmak isteyen kurum ve kuruluşlar niyetlerini ve düzenlemek istedikleri etkinlikler ile ilgili [email protected] adresine yazabilirler.

Etkinliklerin Avrupa boyutu henüz tasarım aşamasında olduğu için içerik ve görseller daha sonra paylaşılacaktır.

Tüm içerik hazır olana kadar katkı sağlamak isteyen kuruluşlar koordineli çalışmak için ön başvuru yapması gerekmektedir.

Konuya ilgi duyan her kesimden ve her türden sivil toplum örgütleri iletişime geçebilir.

Kampanya hakkında detaylı bilgiye: www.nohatespeechmovement.org sayfasından ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Mehmet ÇETİNKAYA
Gençlik Çalışmaları Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
[email protected]

İlgili Dosyalar:

  1. multeciler [JPG] [95.72K]
Share
İlgili İçerikler