Ana içeriğe atla
Image
Haber yatay görseli
Share

Mültecilerle Dayanışma Derneği (Mülteci-Der) Proje Gönüllüleri Arıyor!

03.10.2013
Süre: 2-3 ay boyunca, haftada 8 saat (haftada en az 2 gün)Başlangıç: 23 Ekim 2013Son Başvuru: 13 Ekim 2013 Mültecilerle Dayanışma Derneği (Mülteci-Der) İzmir’ de bulunan ofisinde yürütülmekte olan Avrupa Birliği Projesine teknik destek verecek gönüllüler arıyor! Temel amacı, mülteci hakları hakkında farkındalığın ve işbirliğinin geliştirilmesi olan proje kapsamında çeşitli illerde alan çalışmaları ve eğitim aktiviteleri düzenlenecektir. Bu bağlamda gönüllülerden, proje koordinatörünün yönlendirmesiyle, alan çalışmasına ilişkin mülakatların deşifrelerini yapmaları, İngilizce-Türkçe çeviriler, her iki dilde de ilgili konularda web taramaları ve güncel gelişmeler ile raporları takip etmeleri ve ofis işlerinde de gerekli durumlarda ofis çalışanlarına yardımcı olmaları beklenmektedir.

Süre: 2-3 ay boyunca, haftada 8 saat (haftada en az 2 gün)
Başlangıç: 23 Ekim 2013
Son Başvuru: 13 Ekim 2013

Mültecilerle Dayanışma Derneği (Mülteci-Der) İzmir’ de bulunan ofisinde yürütülmekte olan Avrupa Birliği Projesine teknik destek verecek gönüllüler arıyor! Temel amacı, mülteci hakları hakkında farkındalığın ve işbirliğinin geliştirilmesi olan proje kapsamında çeşitli illerde alan çalışmaları ve eğitim aktiviteleri düzenlenecektir.

Bu bağlamda gönüllülerden, proje koordinatörünün yönlendirmesiyle, alan çalışmasına ilişkin mülakatların deşifrelerini yapmaları, İngilizce-Türkçe çeviriler, her iki dilde de ilgili konularda web taramaları ve güncel gelişmeler ile raporları takip etmeleri ve ofis işlerinde de gerekli durumlarda ofis çalışanlarına yardımcı olmaları beklenmektedir.

Proje gönüllüleri sadece bağlı bulundukları proje koordinatörüne karşı sorumlu olacaktır.

PROFİL:

Mülteci-Der
• İnsan hakları ve mülteci hakları konusuna saygılı, (iltica alanında temel bilgilere sahip olan/ iltica alanına ilgi duyan)
• Paylaşılan bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılmamasına özen gösterecek ve tüm gizlilik esaslarına uyacak,
• Sivil toplum alanında ve Avrupa Birliği projeleri konusunda kendini geliştirmek isteyen,
• Tercihen üniversitelerin hukuk, sosyal bilimler, siyasal bilimler ve ilgili diğer bölümlerinde halen okuyan veya mezun olmuş,
• İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce çeviri yapabilen,
• Etkili web taraması yapabilen,
• Haftada en az 2 tam gününü ya da 4 yarım gününü ofiste geçirebilecek, (zaman hassasiyetine uygun, sorumlu ve düzenli çalışabilecek).

Başvurmak için, belirtilen özellikleri sağladığınızı belirten başvuru mektubunuzu ve özgeçmişinizi Türkçe veya İngilizce olarak 13 Ekim 2013 tarihine kadar [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Kuruluşumuzda yaş, din, mezhep, etnik köken, cinsiyet ve cinsel yönelim ayrımcılığı yoktur.

İlgili Dosyalar:

  1. Mülteci-Der [JPG] [27.66K]
Share
İlgili İçerikler