Ana içeriğe atla
Image
Haber yatay görseli
Share

Nevşehir’li Kadınların Bütün Partilerin Belediye Başkanı Adaylarından Talepleri Var

06.03.2014
8 Mart Etkinlikleri Nedeniyle !

8 Mart Etkinlikleri Nedeniyle !

haber fotoğraf
Nevşehir’li Kadınların Bütün Partilerin Belediye Başkanı Adaylarından Talepleri Var:

Yerel Seçimler öncesinde bir araya gelen Nevşehir’li kadınlar Nevşehir belediye başkan adaylarına seçim sonrasında yapılacak çalışmaların takipçisi olacaklarını söyleyecekler .

Sayın Nevşehir Belediye Başkan Adayları

Nevşehirli Kadınlar olarak başkan olduğunuzda sizden beklediklerimiz aşağıda yer almaktadır:

İşe- hastaneye,-alışverişe, kurslara giderken çocuklarımızı tam gün ve-veya ihtiyaç duyduğumuz saatlerde güvenle bırakabileceğimiz Kreşler istiyoruz. ya da farklı bir nedenle evden dışarı çıktığımızda gözümüz arkada kalmadan, evde bakmakla yükümlü olduğumuz hasta ve-veya yaşlı büyüklerimizin tam gün ve veya ihtiyaç duyduğumuz saatler arasında bırakabileceğimiz ya da evde bakım sağlanabilecek politikalar üretilmesini istiyoruz. Sanayinin olmadığı Nevşehir' de yeni istihdam alanı çalışmalarının yapılmasını ve biz kadınlara yönelik iş alanlarının açılmasını istiyoruz.
Evde ürettiğimiz ürünleri araçsız ve emeğimizin karşılığını alacağımız şekilde satmak için kadın pazarı kurulmasını istiyoruz,Semt pazarlarının sayısının arttırılmasını istiyoruz.

Pazartesi günleri kurulan pazar yerine ulaşımımızın ücretsiz sağlanmasını buda her mahalle için olmalı. Alışveriş merkezlerinde bebek bakım odalarının olmasını

Kaldırımların, bebek arabalarının sürülmesine uygun olmasını özellikle iniş-çıkışı kolaylaştıracak eğimler konulmasını istiyoruz.

Yılda en az iki kere, Nevşehir'li kadınlara vereceğiniz hizmetleri belirlemek ve iyileştirmek için kamuoyu araştırması yapmanızı istiyoruz.

Mahallelerde açılacak park-bahçe ve oyun alanları-spor alanlarının o mahallede yaşayan kadın-erkek çocuk-genç ve yaşlıların istek ve önerilerini alıp tasarımları bu doğrultuda yapmanızı istiyoruz.
Belediyenin bünyesinde yapılan stratejik planın uygulamasını,bu planında Cinsiyet Eşitliğine duyarlı bütçelemenin göze alınarak yapılmasını- hazırlık süreçlerinde kadın STÖ’lerinde bu planlamaya dahil edilmesini istiyoruz.
Nevşehir Belediye Meclisinin aldığı kararlar içerisinde kadınların sorunlarına yönelik çözümlerinin Kadın odaklı olmasının sağlamasını görmek istiyoruz.

Nevşehir’li Kadınlar olarak Gönüllülük Yönetmeliğini hayata geçirmenizi -gönüllü çalışabileceğimiz alanları belirlemenizi istiyoruz.

Nevşehir' de yapacağınız her türlü çalışmada-Kent konseyi Kadın Meclisinin görüşlerine başvurulmasını talep ediyoruz.
Bütün bunları 8 Mart Günü bizimle Protokol yaparak Basın aracılığı ile Kadınlara duyurmanızı bekliyoruz.

 

İlgili Dosyalar:

  1. haber fotoğraf [JPG] [23.51K]
Share
İlgili İçerikler