Ana içeriğe atla
Image
Sıkça Sorulan Sorular
Share

Sıkça Sorulan Sorular

Sorunuzun cevabını, STGM'ye Sıkça Sorulan Sorular bölümünde bulamıyorsanız lütfen bize yazın.

Web sayfamızda yer alan "STGM'den Nasıl Yararlanabilirsiniz" bölümünü inceleyebilirsiniz. STGM'nin destekleri konusunda halen sorularınız olursa STGM Destek Noktası ile temasa geçebilirsiniz.

STGM ilkesel olarak STÖ'leri ücretli hizmetlere/ücretli hizmet sunan kişi ve kuruluşlara ve ücretli hizmet sunan kişi ve kuruluşları da STÖ'lere yönlendirmemektedir. Bunun yanı sıra; STÖ'lere proje yazma konusunda örgütsel kapasitelerini güçlendirerek, projelerini kendilerinin yazmalarını öneriyoruz. Bunun için STGM kaynaklarını inceleyebilirsiniz.

STGM'nin çalışmaları web sitesi ve sosyal medya kanalları aracılığıyla duyurulmakta. Buradan tüm adresleri ve detayları öğrenebilirsiniz.

STGM'nin Ankara dışında başka bir şubesi veya temsilciliği bulunmamaktadır. Bununla birlikte STGM uzmanları Türkiye'nin her bölgesinde farklı eğitimler ve etkinlikler düzenlemektedir. Bize her zaman [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

STGM’de stajyerlere yer vermek için üniversitelerle ortaklık kurarak, üniversitelerin resmi staj programlarından stajyer kabul etmekteyiz. Eğer bir üniversitede öğrenciyseniz, okulunuzun staj programı dahilinde bizimle iletişime geçmesini sağlayarak STGM’de staj yapma imkânı elde edebilirsiniz.
 

STGM'nin açık bir gönüllü programı olup olmadığını STGM Duyuruları bölümünden kontrol edebilirsiniz. Program açık ise şartları inceleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

STGM STÖ'lere özel eğitim vb. birebir çalışmalarını ancak "İhtiyaç Temelli Eğitim", "Örgütsel Koçluk" gibi STÖ'lerle birebir çalışma yürütmeye yönelik açılan özel programlar altında yürütmektedir. Söz konusu programlara ilişkin sitemizde açık bir çağrı var ise ilgili programlara başvuru yapabilirsiniz; programlar açık değil ise STGM örgüt özelinde eğitim düzenlememektedir.

STGM başvuruları kabul edilen örgütlerden temsilcilerin katıldığı (her eğitimin kendi kriterleri çerçevesinde bir veya iki temsilci) ve eğitim sonunda bu temsilcilerin öğrendiklerini kendi örgütleriyle paylaşması beklenilen, STÖ'lerin güçlenmesine yönelik olarak çeşitli kapasite güçlendirme eğitimleri düzenlenmekte. Bu kapsamda, bu eğitimleri takip ederek eğitim açıldığında başvuru yapabilirsiniz. Başvurunun her eğitim özelindeki kriterler çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda kabul edilmesi durumunda, örgüt temsilcileri eğitime katılabilmekte.

STGM yayınlarına Yayınlar bölümünden erişebilir, dilediğiniz gibi indirebilir, başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ancak her yayının bir bölümü veya tamamı kullanılacaksa kaynak gösterilmesi gereklidir ve yayınların hakları STGM'ye aittir. 

Yayınların basılı versiyonunu ise STÖ olarak [email protected] ile temasa geçerek talep edebilirsiniz. STGM yayınlarının büyük bir kısmının baskısı tükendiğinden sadece Destek Noktası tarafından size iletilecek formda yer alan yayınları talep edebilirsiniz. Talep etmeniz durumunda, istediğiniz yayınlar formda belirttiğiniz adrese, Pazartesi günleri anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile adrese teslim şeklinde karşı ödemeli olarak gönderilebilecektir.

STGM yayınları herkese açık ve ücretsizdir ancak yayınların telif hakkı STGM'ye aittir. Yayınlarımız bölümünden yayınları dilediğiniz gibi indirebilir, başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte bir bölümü veya tamamı kullanılacaksa kaynak gösterilmesi gereklidir. Ticari bir iş için kullanılacaksa STGM'yle iletişime geçilmesi önerilir.