Ana içeriğe atla
Image
stok
Share

Sivil Toplum Okulu (STOK)

25.08.2020
Sivil toplumun da okulu olur muymuş? demeyin… olur elbette… hem de bir “tık” mesafesinde… sorgusuz, sualsiz herkes için…

Şimdi okullu olduk, sınıfları doldurduk şarkısını mırıldanırken, kapasitemizi geliştirmek ve güçlendirmek için tasarlanmış STOK-Sivil Toplum Okulu içerisinde bir gezintiye çıkalım, ne dersiniz?

STGM’nin sizinle yürüttüğü çalışmalardan elde ettiği deneyiminin bir ürünü, STOK-Sivil Toplum Okulu. Kendisine ait yıllık takvimi, müfredatı, dersleri, sınıfları, ödevleri, yoklamaları, karneleri ve eğitmenleri ile bizimle birlikte, bizim için oluşturulmuş bir okul… Ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarımızı karşılamak ve yaratmak istediğimiz değişimin kesintiye uğramadan sürdürülmesi için bilginin stoklanmış hali sanki… 

Bir okul binası yok ama kendisine ait bir dijital öğrenme platformu var. Bu platform, STOK-Sivil Toplum Okulu’nun giriş kapısı. Kapıdan içeri girmek için sadece platforma üye olmak yeterli. Dedik ya bir “tık” mesafesinde STOK-Sivil Toplum Okulu diye.

İçeriye girdiğimizde sivil toplumun tarihinden örgütlenmeye, planlamadan uygulamaya, savunuculuktan aktif katılıma kadar birçok konuda hazırlanmış dijital kurslar karşılıyor bizi. Her bir kurs birbirini takip eden 4 dersten oluşuyor. Size en uygun olduğunu düşündüğünüz kursu seçip kolayca kayıt yaptırıyorsunuz. 

Kayıt yaptırdıktan sonra en uygun şekilde sıralanmış ders programlarına erişebiliyorsunuz. Dersleri biz sizin için bir akış içerisine yerleştirdik ama siz istediğiniz dersten başlayabilirsiniz elbette. Önemli olan bir kursun içerisinde yer alan tüm dersleri bitirmek. Her bitirdiğiniz dersin sonunda bir “Bitirme Rozeti” alacaksınız. 4 rozet topladığınızda bir kurs programını tamamlamış olacaksınız.

Topladığınız bu rozetler sayesinde adınıza düzenlenmiş bir “Katılım Belgesi” alacaksınız. STGM-Sivil Toplum Geliştirme Merkezi tarafından verilen bu katılım belgesi sayesinde hem kurs programlarının çevrimiçi düzenlenecek canlı oturumlarına hem de ilerleyen zamanlarda kurs başlıklarında yüz yüze düzenlenecek “ileri düzey” eğitimlere başvuru yapabileceksiniz. 

Share
İlgili İçerikler