Ana içeriğe atla
Image
stok
Share

Sivil Toplum Okulu (STOK)

10.05.2021
STGM’nin, yaklaşık yirmi yıllık deneyiminden edindiğimiz bilgilerle, yepyeni bir eğitim programı hazırladık. 

2021 yılı yaz sonu başlayacak olan Sivil Toplum Okulu’muzun program içeriği, birbirini bütünleyen yapısı ve sistematik akışı ile katılımcı STÖ’leri yeni bilgilerle buluşturacağına inanıyoruz. 

Neredeyse tüm yıla yayılan eğitim programımıza, sivil toplum ve sivilleşmenin tarihsel ve kavramsal tanımlarıyla başlayacağız ve geleceği birlikte tartışacağız. Daha sonra, ders içerikleri genelden özele doğru, belli konularda uzmanlığını geliştirerek büyüyen örgütlere ve savunuculuk konusunda uzmanlaşmak isteyen STÖ’lere birbirinden zengin içeriklerde fırsatlar sunacak. 

Şu salgın döneminin kısıtlamalı koşullarında, Sivil Toplum Okulu programımızı ne yazık ki çevrimiçi yöntemlerle uygulayacağız. 

STGM’nin bünyesinde oluşturduğumuz dijital içerik üretme atölyemiz ve deneyimli ekibimiz ile eğitim içeriklerini STÖ’lerin ihtiyaçlarına uygun şekilde üretmeye çalışıyoruz. 

Kuşkusuz bizim için en büyük sevinç, covid19 salgınının etkisini yitirmesiyle birlikte, eğitimler ve diğer buluşmalarımızı yüz yüze gerçekleştirebilmek olacak, zira, sizleri çok özledik.