Ana içeriğe atla
Image
plan
Share

204-İzleme ve Değerlendirme

Eğitim Hakkında

Faaliyet alanlarımız, ilgilendiğimiz, öncelik verdiğimiz konular birbirinden farklı olsa da aslında hepimiz sivil alanda aynı amaç için çaba gösteriyoruz. Kendimize dert edindiğimiz bir takım toplumsal sorunların çözümüne katkı sunacak girişimleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Planlar yapıyor, kaynak yaratmaya çalışıyor, proje ve programlar geliştirip uyguluyoruz. 

  • Peki  planlarımızı, projelerimizi ne düzeyde hayata geçirebiliyoruz?
  • Ne gibi ilerlemeler kaydediyoruz? 
  • Hedef kitlemizde, çalıştığımız alanda ne gibi değişimler görüyoruz?

İşte izleme ve değerlendirme bu sorulara yanıt vermek için kullanacağımız yöntem ve yaklaşımları kapsar. 

204-İzleme ve Değerlendirme başlığı farklı örneklerle izleme ve değerlendirme ile ilgili temel kavramları, göstergelerin işlevi, gösterge belirleme ve izleme ve değerlendirmenin  planlama ve raporlama ile ilgili yönlerini ele alıyor. 

Neler Öğreneceksiniz?
  • İzleme ve değerlendirmenin temel kavramlarını,
  • İzleme ve değerlendirme süreçlerinin işlevini ve yanıtlamaya çalıştığı soruları,
  • Kavramsal çerçeve ve göstergeler gibi bazı ana unsurları,
  • İzleme ve değerlendirmenin planlama ve raporlama yönlerini öğreneceksiniz.
Ne Kadar Zaman Ayırmalısınız?

Çevrimiçi 204-İzleme ve Değerlendirme’nin herhangi bir planlanmış başlangıç ve bitiş tarihi yok. Kendi belirlediğiniz zaman başlayıp, kendi belirlediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz günde 1 saatinizi ayırmanız ve 2 günde tüm programı bitirmeniz.“204 İzleme ve Değerlendirme” içerisinde yer alan video içerikler  1,15 saat; okuma materyalleri ise 45 dakika sürüyor. Yani tüm içeriklerin toplam süresi 2 saat.

Programına Al
Programına Al
Eğitim Detayları
Süre
2 saat/kendi hızınızda
Belge Türü
Katılım Belgesi
Dil
Türkçe
Eğitmen
Mert Altıntaş
Mert Altıntaş

Mert Altıntaş 20 yılı aşkın süredir sivil toplum alanında gönüllü ve profesyonel çalışmaların içinde yer alıyor. Ağırlıklı olarak örgütsel kapasite geliştirme, ihtiyaç analizi, stratejik planlama, proje/program/hibe yönetimi, izleme, değerlendirme ve etki analizi konularında rol üstleniyor. Başta sivil toplum örgütleri olmak üzere kamu kurumları ve yerel yönetimlerin yerel ve ulusal düzeyde yürüttükleri analiz, planlama, kapasite geliştirme, saha araştırmaları, haritalama, proje/program uygulama ve etki değerlendirme çalışmalarında yer almış, çok sayıda eğitim vermiştir. Halen bağımsız danışman olarak çalışıyor  

Image
YouTube Kanalı

"Biçilmiş Kaftan" Ismarlama Eğitim Programı

“Biçilmiş Kaftan” Ismarlama Eğitim Programı, sizlerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda bizimle birlikte tasarlanan ve planlanan özelleştirilmiş bir kapasite güçlendirme desteği.

Eğitim Takvimi